facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-07-06
 

Joe Simpson na Spotkaniach z Filmem Górskim

Spotkaniu ze wspinaczem i pisarzem towarzyszyć będzie pokaz filmu „Zew ciszy” (reż. Louise Osmond, Wielka Brytania 2007), na podstawie książki, której autorem jest również Joe Simpson. W planie jest także promocja książki Simpsona - „Dotknięcie Pustki”.
Hitem tegorocznych Spotkań będzie także wystawa fotografii „Ginące lodowce”, której autorem jest Dave Brashears - operator w filmie „Siedem Lat w Tybecie”. Wystawa obrazuje stopień zanikania lodowców himalajskich na przestrzeni 50 - 100 lat.

Kolejnym mocnym punktem programu tegorocznych Spotkań będzie spotkanie z uczestnikami wyprawy śladami ucieczki z Łagrów, Long Walk Plus Expedition.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, pokazy filmów odbywać się będą w Dworcu Tatrzańskim w centrum Zakopanego. Pozostałe imprezy Spotkań – wystawy, panele – odbywać się będą w Muzeum Tatrzańskim, Zespole Dworsko – Parkowym, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Miejskiej Galerii Sztuki.


Punkty programu to także międzynarodowy konkurs filmu górskiego, międzynarodowy konkurs fotografii górskiej, Puchar Polski w bulderingu (rodzaj wspinaczki sportowej), panel Prawa Człowieka w górach, prelekcje górskie i podróżnicze, wystawy fotografii. Odbędzie się tradycyjnie już wycieczka retro bez programu, a także panel „Baby w górach”. Tegoroczny blok „Prawa Człowieka w Górach” poświęcony będzie zjawisku goralenvolk. W planie jest spotkanie z historykami Wojciechem Szatkowskim i Maciejem Korkuciem oraz promocja książki Wojciecha Szatkowskiego „Goralenvolk – historia zdrady...”.

Organizatorami Spotkań są Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim oraz Biuro Promocji Zakopanego.

Źródło: naszkasprowy.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com