facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Jędrzej Wilczyński pokonuje Czech Star 8B

Masywny dach Czech Star posądzany o trudności 8B, którego pierwsze przejście padło łupem Martina Stranika, właśnie zaliczył kolejny top. Po Jędrku Kowalu i Kadeju, jako trzeci Polak z tym imponującym problematem uporał się Jędrzej Wilczyński:

 

 Jędrzej Wilczyński na Czech Star 8B (fot. Michal Stangret)

 

 

Problem wybitnej urody ale też mega parametryczny. Znalazłem dobry patent, odczułem trudności jako max 8A+, może mniej. Poszło w największych upałach, ponad 20 stopni.Nie ma porównania jeżeli chodzi o trudności do Drakkara Low 8B. Dla bardzo wysokich, z rozstawem, problem może nawet mieć max 8A, gdyż nie ma wtedy żadnych trudnych ruchów (nadaje się na flasha), można nawet sięgnąć z wiadra do rysy prawie za darmo, a moim patentem też jest łatwiej. Patent Martina wymyślony na szybko, może mieć 8B i daje chyba jedyną szansę osobom niskim na przejście. Reasumując proponuje wycenę przedziałowa 8A/8B, gdyż jednolita nie ma tutaj sensu. Na tym problemie mocni wspinacze bez parametru (wzrost i rozstaw) nie mogą lub mają problem z ruchami, a wysocy, słabsi mają je  prawie za darmo. Opisanie jedną cyfrą nie oddaje rzeczywistości. 

 

Nie od dziś przecież wiadomo, że cyferki to raczej orientacyjna informacja:-). Czech Star to nie jedyna trudna linia pokonująca ten dach:

 

W projekcie pozostaje Polish Star (Czech Star wprost), start tak samo i dalej przez cały dach z wyjściem direct. Akcje jak na Daggerze i ruchy znacznie trudniejsze.

 

Zobaczcie jak wyglądały próby Jędrzeja na tym daszysku:

 

 

 

 

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com