facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2023-06-29
 

Jaki śpiwór turystyczny wybrać - podstawowe informacje

Dlatego warto poświęcić chwilę na zagłębienie tematu i zapoznanie się z różnymi rodzajami śpiworów, ich użytecznością w różnych warunkach i temperaturach. Podpowiemy Ci jak wybrać śpiwór i omówimy różne aspekty dotyczące wyboru i korzystania ze śpiworów turystycznych, aby pomóc Ci dokonać mądrego zakupu i cieszyć się wygodnym snem podczas kolejnego biwaku w górach

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej ludzi odkrywa radość z turystyki i eksploracji nowych miejsc, a w tym wypadku śpiwór turystyczny jest nieodzownym elementem każdej wyprawy. Jest to nie tylko praktyczne, ale także niezwykle ważne wyposażenie dla każdego turysty czy podróżnika.

Jaki śpiwór wybrać syntetyczny czy puchowy?

Główną zaletą śpiworów puchowych jest dobra izolacja w stosunku do wagi. Są one zdecydowanie lżejsze w porównaniu do swoich syntetycznych odpowiedników o podobnych parametrach temperatur. Niestety nie nadają się do wilgotnych warunków – tracą wtedy swoje właściwości termiczne. Jeżeli zależy nam na niskiej cenie, przy zakupie śpiworów puchowych możemy się rozczarować. Są one niestety dużo droższe niż syntetyki.

 

W czasie letnich wycieczek, gdy w grę wchodzi spanie w schronisku, świetnym rozwiązaniem będzie śpiwór w góry z ociepliną syntetyczną. Te z powodzeniem zmieszczą się do niewielkiego, podręcznego plecaka. Wielką zaletą śpiworów syntetycznych jest niewielki wpływ wilgoci. Gorsze warunki nie będą zatem wpływać na jakość snu. W śpiworze syntetycznym możesz spać zarówno letnią porą w lesie jak i nad rzeką.  Czyli w warunkach gdzie rano może być bardzo wilgotno.

 

Natomiast jeśli wybierasz się w zimie na biwak w górach, jesienną lub wiosenną wyprawę , warto zainwestować w śpiwór puchowy. Śpiwór z wypełnieniem z naturalnego puchu charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną. W stosunku do ich wagi posiadają duże możliwości kompresji. Niewiele więc ważą i są bardzo małe w bagażu, a  jednocześnie dają nam bardzo dużo ciepła.  Wybór śpiwora więc zależy od warunków w jakich przyjdzie nam spać oraz kwoty jaką mamy przeznaczoną na ten wydatek.

Śpiwory dla każdego turysty w sklepie Aktywnyturysta.pl

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób odkrywa radość podróżowania i eksploracji nowych miejsc, a w tym wypadku śpiwór turystyczny jest nieodzownym elementem każdej wyprawy. Jest to nie tylko praktyczne, ale także niezwykle ważne wyposażenie dla każdego turysty czy podróżnika.

 

Śpiwór turystyczny zapewnia nam komfortowy sen i ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi podczas naszej przygody na świeżym powietrzu. Dzięki swojej lekkości i łatwości w pakowaniu, jest idealnym towarzyszem zarówno na krótkie wycieczki weekendowe, jak i długotrwałe wyprawy.

 

Niezależnie od tego, czy planujemy nocleg pod namiotem w górach, czy też spędzamy noc w schronisku na szlaku trekkingowym, śpiwór turystyczny zapewnia nam ciepło i wygodę. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym w produkcji tych produktów, możemy być pewni wysokiej jakości materiałów oraz doskonałej izolacji termicznej.

 

W asortymencie sklepu aktywnyturysta.pl znajduje się szereg produktów przygotowanych  dla Ciebie. Idealne podczas podróży okażą się śpiwory syntetyczne czy śpiwory dwuosobowe które z powodzeniem zabierzesz na kemping czy do spania w schronisku. Poznaj naszą ofertę  śpiworów i  wybierz dla siebie najlepszy śpiwór na AktywnyTurysta.pl!

 

artykuł partnera serwisu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com