facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-04-18
 

Jak powstaje uprząż WeBee?

Jak powstaje uprząż WeBee, czyli z wizytą w fabryce firmy Ocun
Wiele osób biorąc po raz pierwszy do ręki nową uprząż marki Ocun, WeBee zadaje podobne pytania. Czym jest materiał wypełniający pas i pętle udowe, co to za pianka, czy jest dość wytrzymała, jakie są jej właściwości i czy była testowana? Ogólnie, czy nowa technologia zastosowana w WeBee sprawdzi się w praktyce? Jest to zupełnie naturalne. Innowacyjne rozwiązania, szczególnie na początku, często budzą kontrowersje. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, temu rewolucyjnemu, jak określa go Ocun, materiałowi.
Pianka wykorzystana w WeBee wykonana jest z tworzywa EVA (kopolimer etylenu i octanu winylu), które charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie zgniatanie, zginanie i rozciąganie. Materiał ten jest bardzo elastyczny, nie nasiąka wodą i nie wchłania brudu. Trójwymiarowy profil o heksagonalnej strukturze zapewnia odpowiednią dystrybucję sił działających na ciało wspinacza podczas wyłapywania lotu, a perforacja zapewnia odpowiednią wentylację.

Należy również pamiętać, że zadaniem pianki EVA nie jest wytrzymanie sił powstałych w trakcie odpadnięcia, a jedynie ich rozłożenie w taki sposób, aby zapewnić wspinaczowi możliwie najwyższy komfort. Elementem „nośnym”, czyli strukturą, która posiada odpowiednią wytrzymałość, każdej uprzęży sportowej (nie tylko WeBee), są taśmy otaczające krawędzie pasa biodrowego oraz pętli udowych. Co do wytrzymałości  zresztą nie można mieć wątpliwości, ponieważ uprząż spełnia oczywiście normę EN 12277 oraz posiada certyfikat UIAA.


Poniżej przedstawiamy film, udostępniony przez firmę Ocun, który pozwala nam „zajrzeć” do fabryki, zobaczyć proces produkcji oraz prezentację uprzęży WeBee:


http://www.youtube.com/watch?v=xw8DYgQ3qaI&feature=youtu.be

 
Uprząż Webee dostępna jest we wszystkich dobrych sklepach górskich.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com