facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-05
 

Jak napierać, to tylko w butach The North Face

Firma The North Face, korzystając z doświadczenia członków swojego teamu (m.in. Denis Urubko i Simone Moro), stworzyła lekki, ale solidny but do wysokogórskiej wspinaczki, który sprawdzi się na wysokościach rzędu 6000 m n.p.m.

Mowa o Verto S6K Glacier GTX, który został wykonany z wytrzymałych materiałów, zapewniających odpowiednią ochronę w trudnych warunkach. Mamy więc materiał balistyczny Pertex, włókno polamidowe, poliuretanowy korpus podeszwy BASF Agile oraz poliuretanowy otok Smartlite. Pod tą pancerną warstwą znaleźć można membranę Gore-Tex chroniącą przed wilgocią z zewnątrz i odprowadzającą parę wodną z wewnątrz, oraz ocieplinę Primaloft, gwarantującą ciepło przy niskich temperaturach.


Znane z innych modeli The North Face rozwiązanie Cradle, zapewniające stabilizację i amortyzację pięty, zostało w tym wypadku połączone z elementem odpowiadającym za utrzymanie na miejscu raków. Wraz z odpowiednim usztywnieniem w przedniej części zapewniają one doskonałą kontrolę w trudnym technicznie terenie. Oczywiście o odpowiednią przyczepność dba Vibramowa podeszwa.

 

The North Face Verto S6K Glacier GTX z pewnością poradzi sobie także na tatrzańskich ścianach.

Więcej informacji o modelu znaleźć można na stronie: www.thenorthface.com


Źródło: www.ceneria.pl


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com