facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-09
 

Jack Wolfskin Tilda Winter kurtka 3 w 1

Tilda Winter 3 w 1 to tak naprawdę dwie kurtki – zewnętrzna o właściwościach wodoodpornych, wiatroszczelnych i oddychających z membraną Texapore oraz wewnętrzna zapewniająca izolację dzięki ocieplinie Microguard.

Firma Jack Wolfskin przyzwyczaiła nas do tego, że tworzy odzież przemyślaną i designersko doskonałą, a przede wszystkim sprawdzającą się w zastosowaniach outdoorowych. Nie inaczej jest w przypadku modelu młodzieżowej kurtki zimowej 3 w 1 Tilda. Wtedy gdy potrzebujemy dla dzieci odzieży niezawodnej na trudne warunki, Jack Wolfskin jest naszym pierwszym wyborem – takie jest zdanie naszej rodziny. I naprawdę nie jest to tylko z naszej strony PR-owe lanie wody.

 

 

Tilda Winter 3 w 1 to tak naprawdę dwie kurtki – zewnętrzna o właściwościach wodoodpornych, wiatroszczelnych i oddychających z membraną Texapore oraz wewnętrzna zapewniająca izolację dzięki ocieplinie Microguard. Spięte zamkiem i dodatkowo stabilizowane dzięki zapinanym na guzik patkom przy kołnierzu i rękawach tworzą całość, gwarantującą niezawodną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zimnem. Mogą być noszone oddzielnie. Zewnętrzna sprawdzi się jako ochrona przed wiatrem i deszczem również w okresie jesiennym i wiosną. Wewnętrzna stanowi zgrabną pikowaną kurteczkę z kolorową podszewką – wygląda się w niej modnie, jednocześnie z gwarancją ciepła w zimne pory roku. Można ją schować do bagażu jako dodatkowe zabezpieczenie awaryjne, gdyż zwinięta nie zajmuje dużo miejsca.

 

Użytkowanie

Najbardziej doceniamy tę kurtkę w bardzo mroźne dni. Nasze dziecko ubrane w nią nigdy nie narzekało „Mamo, zimno mi”, mimo że pod spodem zazwyczaj miała jedynie lekki polarek i ewentualnie jedną warstwę bielizny termoaktywnej lub nawet zwykłą bluzkę bawełnianą. Tak ubrana wędrowała przy minus 10 stopniach. Gdy robiło się cieplej (choć nadal panowały temperatury poniżej zera), rezygnowaliśmy nawet z lekkiej warstwy polarowej. Sięgamy po nią, gdy potrzebne jest niezawodne zabezpieczenie zimową porą – podczas wyjazdów, wędrówek w górach czy nawet szkolnych wycieczek, kiedy dzieci bez względu na pogodę muszą zaliczyć obowiązkowy program na zewnątrz. Z drugiej strony, okazało się, że tak ciepła kurtka nie powoduje przegrzania, gdy robi się cieplej – jej właściwości oddychające często podkreśla Dominika, choć oczywiście nie używając tak zaawansowanego słownictwa :) W Tildzie nie straszne są zabawy na śniegu ani spacery w siąpiącym deszczu, co wcale nie tak rzadko się nam przydarza. Mogłabym jeszcze długo pisać o właściwościach cieplnych, wodoodpornych i wiatroszczelnych tej kurtki. Dla mnie to naprawdę zestaw doskonały, w dodatku dobrze i estetycznie zaprojektowany. Właściwie jedyna rzecz, którą musiałabym skrytykować, to mocowanie rękawów do kurtki zewnętrznej – niestety paski materiału wszyte w podpince okazały się zbyt delikatne i wypruły się z jednej strony. Prawdopodobnie Dominika zbyt mocno ciągnęła rękawy wewnętrzne (np. wyciągając czapkę z rękawa), nie mając świadomości, że są przymocowane. Jestem przekonana, że można by ten mankament zakwalifikować jako tzw. uszkodzenie mechaniczne, co nie zmienia faktu, że należałoby je ulepszyć w przyszłych modelach – zastosowane tasiemki wydają się zbyt delikatne.

 

 

Inną kwestią jest cena tej kurtki. W sklepie firmowym Jack Wolfskin kosztuje 829,99 zł. To cena jak za dorosłą kurtkę i dla wielu rodziców będzie zaporowa, tym bardziej że rzeczy dla dzieci kupujemy nie na lata, ale co najwyżej na 1 czy 2 sezony – niestety szybko z nich wyrastają. Zastanawiając się nad tą kwotą, musimy jednak mieć świadomość, że jest to cena za produkt, który ma takie same właściwości jak odzież dla dorosłych. Linia odzieżowa Jack Wolfskin „Youth” została bowiem stworzona bez żadnych kompromisów jakościowych i z użyciem tych samych, co w dorosłych kurtkach, technologii. Wszystkie szczegóły kurtki są tak samo przemyślane i żaden element nie jest gorszy niż w kurtce, którą zakupi rodzic. Moje zdanie jest takie, że dzieci warto docenić i zapewnić im taki sam komfort jak dorosłym podczas outdoorowych aktywności. Jestem przekonana, że wielu rodziców, dla których wspólne spędzanie czasu z dziećmi to głównie aktywność na świeżym powietrzu, uzna tę cenę za akceptowalną. Gwarantuje ona jakość i przemyślane rozwiązania.

 

Pełna wersja recenzji na stronie:

http://www.ceneria.pl/Jack_Wolfskin_Tilda_Winter_3_w_1_kurtka_prawdziwie_zimowa,10807,444,0,1,I,informacje.html

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com