facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-08-08
 

Ivon Chouinard opowiada o niezwykłych metodach pracy

Mówi się „business is business”. Tymczasem Ivon Chouinard, biznesmen, a zarazem działacz na rzecz ochrony środowiska, zapalony surfer i alpinista, udowadnia, że do biznesu można podejść w zupełnie nowatorski sposób.
Przyleciałeś do Polski z okazji dwóch premier: filmu „180 stopni na południe”, inspirowanego twoją biografią i książki twojego autorstwa „Dajcie im popływać”. O czym jest książka, do kogo adresowana, czego można się z niej nauczyć?

Książkę pisałem z myślą o innych biznesmenach, ale przede wszystkim o młodych ludziach u progu kariery. Chciałem im pokazać, jak osiągnąć sukces. Książka opowiada o tym, jak założyć własny biznes, jak ważna jest umiejętność współpracy z innymi. Zacząłem ją pisać 15 lat temu na podstawie własnych doświadczeń. Tego nie nauczą cię na żadnych studiach. Nie bez powodu książka została już przetłumaczona na 11 języków. Nie chodzi tylko o to, żeby znaleźć niszę na rynku i robić to, czego nie robił dotąd nikt inny. Ważne jest również, w jaki sposób prowadzi się firmę. My robimy to w niestandardowy sposób, łamiemy wiele zasad obowiązujących w biznesie.

Jakich zasad?


Nie mamy na przykład ściśle określonego czasu pracy. Nie przychodzimy od 9 do 17 każdego dnia. Jeśli ktoś woli popracować w domu zamiast przychodzić do biura, nie widzę w tym problemu. Stąd tytuł książki „Dajcie im popływać”. Z jednej strony jest metaforyczny, z drugiej dosłowny. Jego dosłowność sprowadza się do tego, że jeśli danego dnia panują świetne warunki do surfowania, pozwalam pracownikom wziąć deskę pod pachę i skorzystać z dobrej fali. Pracę mogą dokończyć później. Jesteśmy bardzo elastyczni, zatrudniamy niezależnych ludzi. Nie ograniczamy ich potrzeby wolności i dzięki temu są bardziej oddani firmie. Wierzą w sens tego, co robimy.Słyszałam, że nie tylko pozwalasz pracownikom na przerwy na surfowanie w czasie pracy, ale także dofinansowujesz ich urlopy na uprawianie sportów. Dlaczego kładziesz taki nacisk na sport w firmie? W jaki sposób to wpływa na efektywność?

Jestem właścicielem Patagonii, firmy produkującej odzież sportową. Praca zawsze jest bardziej efektywna, kiedy robi się to, co się lubi, dlatego zatrudniam osoby, które interesują się sportem.Dokończenie wywiadu na stronie: http://www.podroze.pl/dzial/aktywnie/dajcie-im-poplywac-ivon-choyinard-biznesmen-surfer/1356/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com