facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-05-21
 

IV Memoriał Pawła Wyrwy już w najbliższy weekend

Podczas VI Otwartych Dni Wspinania na miłośników gór i wspinaczki czekają m.in.: 10-kilometrowy bieg, spotkania z ciekawymi alpinistami, zajęcia wspinaczkowe dla początkujących, a przede wszystkim IV edycja towarzyskich zawodów we wspinaczce skalnej czyli Memoriał Pawła Wyrwy.

Paweł Wyrwa to jeden z czołowych polskich wspinaczy sportowych, który w 2011 roku przedwcześnie zmarł na nowotwór. Przyjaciele Pawła Wyrwy już po raz czwarty spotkają się, by uczcić jego pamięć w najbliższy mu sposób – w skałach.

 Tegoroczne zawody, podobnie jak w poprzednich edycjach, odbędą się w duchu pozbawionym rywalizacji. Organizatorzy zapraszają w weekend 21-22 maja do Huciska na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Areną zmagań będą skały Rzędkowic, Podlesic, Mirowa, Okiennika Wielkiego, Góry i Apteki, Biblioteki oraz Jastrzębnika.

Mile widziane są również osoby, które nie uprawiają wspinaczki, ale jako kibice i obserwatorzy wspólnie z przyjaciółmi Pawła Wyrwy chcieliby upamiętnić jego osobę w samym sercu skalnego rejonu i zainspirować się historią jego życia.

W ramach Otwartych Dni Wspinania odbędą się zajęcia dla dzieci oraz początkujących wspinaczy. Szkolenia poprowadzą specjaliści od lat intensywnie promujący wspinaczkę jako ciekawą i rozwijającą formę aktywności fizycznej. Inicjatywa uzyskała wsparcie programu „Regatta RUSZ SIĘ!”, który wspomaga pomysłodawców wydarzeń promujących różnorodne i dostępne dla każdego formy sportu.  

Organizatorem imprezy jest Fundacja Górska ECHO.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org.

 Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku, może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.


Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej, stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Więcej: www.regatta.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-14
WYDARZENIA
 

12. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-08
WYDARZENIA
 

Andrzej Najder – cykl heliograwiur skalnych form

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com