facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-07
 

Islandia - nie tylko Eyjafjallajökull

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich Państwa na slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Będzie to spotkanie z Kubą Sochackim, studentem UEK i wiceprezesem Wagabundy, z zamiłowania rowerzystą i podróżnikiem.
„Islandia to mały kraj, który zadziwiająco często trafia na czołówki gazet na całym świecie. A to wybuchnie wulkan uziemiając całą Europę, a to zbankrutuje gospodarka. Kraj, w którym stolicą rządzi komik, owiec jest czterokrotnie więcej niż ludzi i który mimo braku sił zbrojnych wygrał trzy wojny z Wielką Brytanią. 

To kraj kontrastów. Na jego powierzchni spoczywa największy lodowiec Europy, a pod powierzchnią lodu kilka wulkanów tylko czeka, aby dostarczyć nowych atrakcji turystycznych. Bo Islandczycy wiedzą, jak zarobić nawet na wybuchu wulkanu.”„Na Islandii spędziłem 8 miesięcy. W tym czasie studiowałem, pracowałem i podróżowałem. Załapałem się na dwie erupcje wulkanów, zorze polarne, 20-godzinne noce i 24-godzinne dni. Prezentację podzielę na dwie części. W pierwszej opowiem o życiu codziennym, Islandii samej w sobie, jej mieszkańcach, ciekawostkach, zgniłym rekinie i co ciekawszych atrakcjach turystycznych. Powiem także jakie to uczucie, gdy można pójść na spacer i podejść na kilkadziesiąt metrów do aktywnego wulkanu. W części drugiej skupię się na 300 kilometrowym trekkingu, na który wybrałem się pod koniec mojego pobytu na wyspie.


Będą pustynie, lodowce, jedzenie kuskusu przez 20 dni z rzędu i jeszcze trochę pustyń.”


Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 12.04.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com