facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-28
 

Informacje o Festiwal Podróżników ROZJAZDY

Z piórem, doświadczając dzikich, z mikrofonem, autostopem, z aparatem fotograficznym, na linie, ze szkicownikiem, trampingowo, z dziećmi na rękach.

Festiwal Podróżników ROZJAZDY - Rybnik 21-23.03.2014 r.
Dom Kultury Chwałowice

W programie: warsztaty artystyczno-podróżnicze dla dzieci, spotkania z książką podróżniczą, prezentacje filmów w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże”, warsztaty fotografii podróżniczej, pokazy slajdów, spotkania i prezentacje.

Podróżnicy: Aneta Skórnicka, Bartek Szaro i Patryk Świątek, Marek Waśkiel, Grzegorz Petryszak, Aldona Filipek, Grzegorz Michałek, Agnieszka Obszańska, Jacek Torbicz.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Arkady Radosław Fiedler.

Na festiwalu również - kiermasze: sprzętu turystycznego (Sklep Extreme www.sklepextreme.pl), książek podróżniczych (Księgarnia Internetowa AdventureBook www.adventurebook.pl), rękodzieła etnicznego (Galeria Peruart www.peruart.pl) i ciepły bufet (Cafe Piątka www.facebook.com/sniadaniezapiatke).

Cena biletu na jeden dzień - 20 zł., karnet na dwa dni - 30 zł.
Rezerwacja biletów pod nr tel. 32 4216222 w. 32 lub mailowo: biuro@dkchwalowice.pl .

Od 1 do 17 marca 2014 r. trwać będzie internetowe głosowanie na najlepszy film w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże” na kanale YouTube: www.youtube.com/user/ROZJAZDY.

Organizatorami VI edycji Festiwalu są Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl, Stowarzyszenie Podróżników MAHAKAM oraz EXTREME Group www.extremegroup.pl.

PROGRAM Festiwalu:

21.03.2014 (piątek) - wstęp wolny
18.00 Bartek Szaro i Patryk Świątek - PARAGON Z PODRÓŻY - spotkanie z książką podróżniczą:  
- Indie bez Taj Mahal

22.03.2014 (sobota)
11.00 - 14.00 Marek Waśkiel - Warsztaty Fotografii Podróżniczej  - zapisy.
14.30 Marek Waśkiel  - wernisaż wystaw fotografii:
„Na wschodzie bez zmian” i „Dziki Zachód - parki narodowe USA” - wstęp wolny.

Bilety:
15.00 Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże” - prezentacja nagrodzonych filmów.
15.30 Marek Waśkiel - Obrazki z przydroża
16.30 GOŚĆ SPECJANY FESTIWALU - Arkady Radosław Fiedler
- Wyprawa do współczesnych Majów
18.00 Grzegorz Petryszak - Zapomniany Kaukaz
19.30 Grzegorz Michałek - Piekło i Niebo - o wędrówce w pionie

23.03.2014 (niedziela) - bilety
14.00 Aldona Filipek - Mozambik - o zwycięstwie miłości nad biedą
15.30 Aneta Skórnicka - Ameryka Południowa od nowa
17.00 Agnieszka Obszańska - W poszukiwaniu dźwięku
18.30 Jacek Torbicz - Trobriandy - wyspy z "Życia seksualnego dzikich"


WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ - 22 marca (sobota) 2014 r.
w godz. 11.00 - 14.00 - ilość miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmuje Krzysztof Łapka - mail: dkchwalowice@wp.pl, tel. 513064196


Sylwetki podróżników:

Marek Waśkiel - fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com www.fotogea.com.

Arkady Radosław Fiedler - ur. w 1945 r. w Londynie. Podróżnik i muzealnik, syn podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Wraz z bratem prowadzi muzeum swego sławnego ojca w Puszczykowie pod Poznaniem www.fiedler.pl, gdzie wybudowali kopię piramidy Cheopsa (w skali 1:23) oraz naturalnej wielkości kopię żaglowca „Santa Maria”, na którym Kolumb odkrył Amerykę. Brał udział w sześciu wyprawach wraz ze swoim ojcem, a po jego śmierci organizuje wyprawy samotne, m.in. do Peru, Boliwii, Ekwadoru i Meksyku. Arkady Fiedler zajmie nas pasjonującą opowieścią o życiu współczesnych Majów.

Aneta Skórnicka - magister sztuki z wykształcenia, podróżnik-rysownik z zamiłowania. Od lat prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci w Polsce, Francji, Hiszpanii, Ameryce Południowej. Opowie o swojej rocznej podróży po Ameryce Południowej, którą odbyła z katalońskim przyjacielem Francesc Garretą. Przemierzali bezdroża Peru, Kolumbii, Argentyny, Boliwii, Ekwadoru i Chile, ona - rysując, on - fotografując i pisząc. Strona: www.caminalma.blogspot.com. Aneta zabierze nas do dżungli amazońskiej i małych wiosek andyjskich, na pustynię Atacama i do wielkich metropolii.

Grzegorz Michałek - pochodzący z Cieszyna, szef wyszkolenia Grupy Beskidzkiej GOPR jest rekordzistą największej deniwelacji świata. Dokonał zejścia na suche dno - 2080 m najgłębszej jaskini świata Krubera-Woronia (znajdującej się w Masywie Arabiki na pograniczu Abchazji i Gruzji), a później wejścia na wysokość 8250 m na Mount Evereście w Himalajach. Tak nisko i tak wysoko jednocześnie nikt nie był. Strona projektu Niebo i Piekło: www.kagb.pl/hh/.

Aldona Filipek - w maju 2013 na ponad dwa miesiące pojechała do Mozambiku, żeby pomagać dzieciom. Rok przed wyjazdem wstąpiła do wspólnoty "Głos na pustyni", gdzie dowiedziała się o organizacji misjonarskiej Iris Ministries Rollandy i Heidi Baker, która od 1995 roku pomaga najuboższym w Mozambiku. Pierwsze zetknięcie z Afryką było dla niej bardzo trudne. Zobaczyła też Mozambik, który umiera z głodu. Aldona Filipek opowiada o ciężkim losie mozambijskich dzieci. „To właśnie one  nauczyły mnie miłości i dzielenia się".

Grzegorz Petryszak - dziennikarz, autor przewodników po górach Bułgarii i Włoszech, właściciel Klubu Podróżników Gotramping www.gotramping.pl, który specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów na Kaukaz: Gruzja i Armenia, Iran i Uzbekistan. Z Grzegorzem wyruszymy do Zapomnianego Kukazu. Pojedziemy przez winne wzgórza na wschodzie Gruzji do jednego z najstarszych monastyrów - David Gareji, wdrapiemy się na zbocza Kaukazu, a przede wszystkim doświadczymy gościnności Gruzinów.

Agnieszka Obszańska - dziennikarka radiowej TRÓJKI www.polskieradio.pl/Trojka. Współtworzy i prowadzi audycje, montuje dźwięki na potęgę, a efekty można usłyszeć w Terenie Kultura, Mówię TAK, Radiowym Domu Kultury. Odbywa liczne kulturalne i muzyczne podróże po Polsce i świecie. Za jej sprawą odbędziemy muzyczną podróż po świecie W poszukiwaniu dźwięków.

Jacek Torbicz - geograf i dziennikarz, autor programów radiowych i wieloletni redaktor naczelny magazynu "Globtroter". Był w stu kilkudziesięciu krajach na siedmiu kontynentach. Prowadził przez lata audycje podróżnicze w Radio Kraków. Obecnie łączy pasję z pracą, prowadząc biuro podróży Prestige Holidays & Tours www.egzotyka.tv.  W Rybniku opowie o mieszkańcach Wysp Trobrianda, gdzie sto lat temu mieszkał i pracował Bronisław Malinowski, światowej sławy polski antropolog i podróżnik.

Bartłomiej Szaro i Patryk Świątek - nałogowo jeżdżą na własną rękę, obalając mit, jakoby podróżowanie było czymś bardzo kosztownym. Wierzą, że wszystko da się zorganizować i nie ma pomysłów bardziej lub mniej realnych, marzenia realizuje chęć a nie pieniądze. Prowadzą bardzo popularny serwis internetowy Paragon z podróży www.paragonzpodrozy.pl. Napisali książkę pt. „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania” - doskonale motywującą do działania.

 
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com