facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Inauguracja "Boulder Extraklasy" za nami. W ReniSporcie triumfują Koroniarze!

W minioną sobotę w krakowskim ReniSporcie rozegrano premierowe zawody w ramach "Boulder Extraklasy" - czyli największej ligi boulderowej w Polsce, której głównym organizatorem jest BaRocka - nasz rodzimy producent struktur, trenażerów oraz chwytów do ścian wspinaczkowych (oraz konstruktor samych ścian i paneli). Routesetterzy zawiesili startującym poprzeczkę wysoko, nakręcając naprawdę wymagające problemy. Z rywalizacji - jakże by inaczej - zwycięsko wyszli zawodnicy KS Korona - u Pań ex aequo triumfowały Daria Brylova wespół z Olgą Niemiec, u Panów samotnym liderem po pierwszej rundzie został Maciej Dobrzański.

Jeden z bardziej technicznych eliminacyjnych problemów, startujący zacięciem. Fot. Dominika Toch

 
Uczestnicy sobotnich zmagań mierzyli się z 25 boulderami autorstwa miejscowych, acz dość dobrze znanych szerszemu gronu routesetterów. O wysoki poziom przystawek zadbał tercet w składzie: Roman Batsenko, Adam "Gaduła" Karpierz oraz Maksymilian Zięba. Niestety nieco mała powierzchnia boulderowni ReniSportu związała im nieco ręce, dlatego zaserwowane przezeń problematy były dość kompaktowe, a trudności skumulowane. Zdania wśród startujących były podzielone - ci o zacięciu bardziej amatorskim kręcili nosem na zbyt wysoki poziom, natomiast zawodnicy chwalili sobie fakt, iż nie był to dla nich przysłowiowy spacer. Tutaj warto dodać, że rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach - PRO oraz Light. W każdej z nich do pokonania było 25 przystawek, z czego 20 stanowiło "pulę wspólną". Jak nietrudno się domyślić, poza nią było 5 łatwiejszych propozycji dla kategorii Light i 5 "hardkorów" dla wszystkich, którzy zdecydowali się na start w kategorii PRO.

 

"Pewne rzeczy w Krakowie się nie zmieniają, np. wyśrubowane baldy na zawodach w ReniSporcie. Z pomocą chłopaków z Korony udało się stworzyć naprawde wymagające przystawki podczas pierwszej rundy Boulder Extraklasy. Dzięki za kawał dobrego wspinania." - tak sobotnie zawody skomentował Maciej Dobrzański, któremu tego dnia udało się pokonać najwięcej (22T23B) boulderów. Tuż za nim uplasował się Adam Mach (Skarpa Bytom) i Szymon Pęcikiewicz (KW Bielsko-Biała).

 

W akcji Daria Brylova, a sekunduje jej Olga Niemiec. Fot. Dominika Toch

 

U Pań rywalizacja przebiegła również pod dyktando zawodniczek KS Korona. Daria Brylova i Olga Niemiec zgromadziwszy na swoim koncie 13 topów i 3 bonusy podzieliły się pierwszym miejscem. Trzecie przypadło Dominice Sołtys z KW Kielce. 


Wyniki 1 rundy Boulder Extraklasy (pierwsze trójki w każdej kategorii):

Kategoria PRO:

 

Panowie:


1) Maciej Dobrzański (KS Korona)
2) Adam Mach (Skarpa Bytom)
3) Szymon Pęcikiewicz (KW Bielsko-Biała)

Panie:


1) Daria Brylova (KS Korona)
1) Olga Niemiec (KS Korona)
3) Dominika Sołtys (KW Kielce

 

Kategoria Light

Panowie:


1) Damian Grudzień (Salewa Block)
2) Jakub Jarosz (Avatar)
3) Mikołaj Grabe (-)
3) Jacek Jastrzębski (-)

Panie:

 

1) Joanna Stąporek (Boulder Zone) 
2) Amanda Swat (Salewa Block)
3) Danuta Słanek (Primaroca)


Pełne wyniki znajdziecie tutaj. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów autorstwa Dominiki Toch oraz Szymona Żura

 

Już w najbliższą sobotę Boulder Extraklasa przenosi się na drugi koniec Polski - w gdańskim GRIMPADO rozegrana zostanie druga runda. Rywalizacja w Trójmieście będzie trwała jeszcze kolejny weekend, bo trzecia odsłona będzie miała miejsce w gdyńskim Tribloku. Pełen kalendarz Boulder Extraklasy znajdziecie tutaj.

 

 

Źródło: własne/Boulder Extraklasa na FB

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Jurajskie Top 10

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com