facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-09
 

IMS Cup 10

Najważniejszą częścią festiwalu bulderowego podczas International Mountain Summit (IMS), były zawody masters IMS Cup 10. Ekipa portalu bouldering.pl miała okazję przyglądnąć się z bliska rywalizacji zaproszonych sław. A jak ona przebiegała?

Po pierwsze zawody postanowiono conieco uatrakcyjnić. Na finalistów czekały do rozwiązania po 3 problemy. Z tym, że na każdy z nich przypadała możliwość prób w ciągu 3 minut. Najlepsza czwórka panów oraz trzy panie przechodziły do superfinału, w którym do pokonania był zaledwie jeden bulder, przy czym punktowany był każdy chwyt, a nie jak w formule znanej w PŚ: top i bonus.

Stawkę gwiazd uzupełnili wyłonieni z zawodów open (IMS Boulder Jam): Andrea Ebner i Stefan Scarperi, którzy oprócz możliwości startu z zaproszonymi bulderowcami, otrzymali też czeki na całe 300 euro.

Do superfinału dostali się (w kolejności wyników): Stohr, Puccio i Dufraisse oraz Fischhuber, Hukkataival, Guillaume Glairon-Mondet (który w ostatniej chwili zastąpił zapowiadanego Christiana Core) i Paul Robinson.

Rywalizacja pań zakończyła się małą niespodzianką, gdyż Alex Puccio uporała się z problemem w całości w pierwszej próbie, podczas gdy Anna Stohr dotarła zaledwie do 5 chwytu (na 10) i to dopiero w 5 próbie. Wśród panów rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana – wszyscy dotarli do 6 chwytu na wielkiej półokragłej strukturze. O kolejności zatem decydowała ilość prób w której dotarli do najwyższego punktu. A tu okazało się, że najbardziej wspinający się technicznie Nalle Hukkataival dokonał tego już za pierwszym razem. Guillaume Glairon-Mondet potrzebował dwóch prób, a faworyzowany Kilian Fischhuber, „aż” trzech. Medalowe miejsca zostały zatem rozdzielone wraz z czekami na odpowiednio 1500, 1000 i 500 euro.

Po zawodach zaś wszystkich bulderowców można było bliżej zapoznać na otwartym party. Do najtęższych głów w tej części festiwalu zaliczyć można było... Nie, nie – o tym jednak nie napiszemy. Już wkrótce za to szereg którtkich filmowych wywiadów z gwiazdami – zarówno w tracie party, jak dzień po – zrealizowanych we współpracy z vacaspurpuras.com ☺


Wyniki finałów – panie:
1. Alex Puccio
2. Anna Stöhr
3. Alizee Dufraisse
4. Alex Johnson
5. Alexandra Ladurner
6. Andrea Ebner

Panowie:
1. Nalle Hukkataival
2. Guillaume Glairon-Mondet
3. Kilian Fischhuber
4. Paul Robinson
5. Rudi Moroder
6. Stefan Scarperi


(tm)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com