facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-30
 

II edycja Festiwalu Podróżniczego „BEZ GRANIC”

Czy problem niewolnictwa istnieje nadal? Jak bezpiecznie omijad lodowe szczeliny? Gdzie znajduje się najniższy punkt Ziemi? Jak przygotowad dziecko do podróży? Czy potrzebne jest prawo jazdy by przejechać motocyklem przez Himalaje? O tym i nie tylko o tym będzie można posłuchać w dniach 11-12 luty 2012 w trakcie II edycji Festiwalu Podróżniczego „BEZ GRANIC”.
Już w sobotę 11 lutego w budynku Sokolni (dawne kino Bajka) przy ul. Sękowskiego 1 w Mielcu spotkają się wszyscy miłośnicy podróżowania. W bogatym programie festiwalowych atrakcji, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Początkujących podróżników zapraszamy na cykl 6 bezpłatnych warsztatów edukacyjnych zatytułowanych „Podróżnicze ABC”. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z „kuchennymi” tajnikami przygotowania własnej wyprawy i sposobami zabezpieczenia jej od strony logistycznej, medycznej czy organizacyjnej. Z kolei miłośnikom fotografii proponujemy blok warsztatowy pt. Fotografia w podróży. Każdego dnia festiwal rozpoczną imprezy towarzyszące przygotowywane w całości przez lokalne organizacje i stowarzyszenia. Następnie swoje prelekcje przedstawią podróżnicy, którzy zaprezentują zapierające dech w piersi fotografie ze swoich wypraw, które poparte autorskim komentarzem na żywo przeniosą nas w najciekawsze i najbardziej egzotyczne miejsca na naszym globie.Niewątpliwie ciekawą prezentację nt. niewolnictwa we współczesnej Mauretanii, zaprezentuje Tomasz Błoński, który wielokrotnie autostopem odwiedził Afrykę Północną i Zachodnią, poznając kulturę i warunki życia codziennego jej mieszkańców.
Zwieńczeniem podróżniczej soboty będzie pachnący cynamonem i imbirem wieczór ORIENTALNY, na który zapraszamy miłośników i wszystkich chcących odkryć tajniki kultury arabskiej i indyjskiej. Atrakcjami wieczoru będzie: występ zespołu tancerek w widowiskowym tańcu Bollywood, magicznym tańcu brzucha oraz eleganckim indyjskim tańcu klasycznym, pokaz zakładania sari oraz dhoti i turbanu, malowanie henną, makijaż orientalny i dekoracja bindi kącik z arabską fajką wodną (shisha).

W trakcie sobotniego wieczoru przeprowadzona będzie okolicznościowa aukcja fotografii wykonanych w trakcie podróży przez Magdę i Marcina Musiał, którzy swoją wyprawę połączyli z akcją charytatywną na rzecz Kamila Misztala podopiecznego Fundacji "Poza Horyzonty".

Niedzielny blok prelekcji rozpocznie ks. Bogdan Janik, który opowie o zrealizowanym projekcie Bieszczadzkiego Centrum Nordic Walking. A na zakończenie II edycji FP BEZ GRANIC Magda i Marcin Musiał opowiedzą w szczegółach śledzenia tropów piratów z Karaibów, penetrowaniu aktywnych wulkanów i jazdy autostopem na dachu autobusu.

Dla odwiedzających festiwal każdego dnia organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapowiadają liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami Imprezie przez cały czas trwania towarzyszyć będzie wystawa zdjęć pt. „Fotograficzne wędrówki”. Jesteśmy przekonani, że festiwalowo - podróżniczy weekend „BEZ GRANIC”, stanie się stałym punktem w corocznym kalendarzu wydarzeń każdego podróżnika.

Serdecznie zapraszamy!


Źródło: www.festiwal.mielec.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com