facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-14
 

I Manewry Dryboonkrowe Pamięci Ascety

Klub Wysokogórski Warszawa serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dry toolingu (i nie tylko), w dniu 10 grudnia 2011 r., na „I Manewry Dryboonkrowe Pamięci Ascety”. Impreza odbędzie się w Janówku – miejscu kultowym, eksplorowanym od lat przez warszawskie środowisko wspinaczkowe.
Dla uczestników Manewrów przygotowanych zostanie 5 dróg konkursowych w różnym stopniu trudności. Na najlepszych zawodników czekać będzie droga finałowa, która wyłoni najlepiej wspinające się Panie i Panów i pozwoli na wręczenie nagród. Oprócz dróg konkursowych przewidujemy także przygotowanie dróg rekreacyjnych – obitych i na wędkę.

Klub zapewnia zaplecze gastronomiczne w postaci ciepłej herbatki, zimnego piwa i kiełbasek do podgrzania na ognisku.
 
Garść informacji o Manewrach:

Formuła – otwarta – wspinać się będzie mógł każdy. Uwaga! Ze względu na niedużą ilość dróg i krótki zimowy dzień, organizatorzy rozważają możliwość ograniczenia ilości zawodników – w takim przypadku poinformujemy o takiej decyzji i wprowadzimy rejestrację internetową.

Start - o godzinie 10:00 sędzia główny wygłosi słowo wstępne, przedstawi drogi i zasady – jest to równoznaczne z otwarciem imprezy. Potwierdzenie startu i zapisy na listę oraz sprawy formalne (oświadczenia...etc.) od godziny 9:00, na miejscu. Koniec części zasadniczej i wyłonienie najlepszych zawodników 15:00-15:30. Finały zaczniemy o 15:30-16:00.

Drogi – w nienaturalnych, ale jakże pięknych i ciekawych formacjach o różnych, o trudnościach do M7. Drogi przygotowane będą do prowadzenia – powiesimy komplet ekspresów, zawodnicy powinni posiadać swoją bądź pożyczoną linę dynamiczną.
Oprócz dróg konkursowych przewidujemy także przygotowanie dróg rekreacyjnych – obitych i na wędkę.
Po finałach i rozdaniu nagród planowane jest dla wszystkich obecnych na Manewrach piwko i kiełbaski.


 
Uwaga: zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy - wszystko to powodowane jest troską o bezpieczeństwo uczestników. 

Szczegółowe zasady punktowania
oraz przebiegi dróg zostaną przedstawione na miejscu, przez sędziego głównego.

Po części sportowej, która wg naszych szacunków zakończy się w granicach godziny 17:00 (założenie optymistyczne), planujemy kontynuację w postaci ogniska integracyjnego w otoczeniu bunkrów. 
 
Formalności – Potwierdzenie startu i zapisy na listę startową, podpisanie stosownych oświadczeń, odbiór okolicznościowych naklejek - od godz. 9:00, na miejscu. 

Więcej informacji (tj. mapka dojazdu, regulamin, oświadczenia – w następnych komunikatach).
 
W niedzielę, dla uczestników Manewrów, darmowe wejściówki na wspinanie w Centrum Sportów Ekstremalnych 2 Wieże - http://www.2wieze.pl/

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania udziału w imprezie do Michała (manewrydryboonkrowe@o2.pl),– pozwoli nam to oszacować ilość chętnych i sprawniej przeprowadzić zapisy już podczas imprezy.


 
Dojazd na Manewry

Współrzędne geograficzne według google

52.436283, 20.789584‎
+52° 26` 10.62", +20° 47` 22.50"

PKP - Koleje Mazowieckie:

Wyruszamy z dworca Warszawa Gdańska w kierunku Janówka. Pociąg jedzie 39 minut. Wysiadamy na stacji PKP Janówek, dalej idziemy pieszo zgodnie z opisem na mapce.

Samochodem:

Aby trafić do Janówka samochodem, należy kierować się w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego i zaraz za miejscowością Suchocin skręcić w prawo zgodnie z drogowskazami na Janówek. Po ok. 1 km miniemy tory kolejowe oraz stację PKP. Po następnym kilometrze, w Górze, na skrzyżowaniu znów skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do końca miejscowości. Po prawej stronie szosy w kępie drzew widać bunkier. Opis na podstawie www.wspinvision.info.

W dniu Manewrów trasa będzie dodatkowo oznaczona, więc nie powinno być problemów z dotarciem na miejsce.

Sponsorzy: 

Klub Wysokogórski Warszawa – www.kw.warszawa.pl 
Yeti
Salewa
Centrum Sportów Ekstremalnych 2 Wieże 
 
Patroni medialni:
Taternik – www.taternik.org
Wspinanie.pl
Górski Magazyn Sportowy Góry – www.goryonline.com
Drytooling.com.pl
Strefa Gór – www.strefagor.blogspot.com
Planeta Gór – www.planetagor.pl 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com