facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-02
 

I bieg na Rakoń i Wołowiec – najszybszy Robert Faron!

W sobotę 29 września 2012 r. odbył się, przy pięknej jesiennej pogodzie, pierwszy wysokogórski bieg na Wołowiec i Rakoń. Wystartowało w nim 52 zawodników. Z niewiarygodnym czasem 1 godzina 1 minuta 54,6 sekund na szczycie Wołowca (2064 m) zameldował się Robert Faron z UKS Watra Kamienica.
Głównym sponsorem zawodów była Firma „Budrem Euro Invest” z Krakowa, a organizatorem biegu Klub Wysokogórski w Zakopanem. Partnerami medialnymi biegu byli: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl, Portal Górski www.nieznanetatry.pl i magazyn „GÓRY”.
 


Start na Polanie Huciskiej

Rejestracja zawodników rozpoczęła się o godzinie 7 na Siwej Polanie u wlotu do Doliny Chochołowskiej. Kierowniczką biura była Magdalena Szpot. Po rejestracji zawodnicy przejechali na Polanę Huciska, gdzie dokończono rejestracji. Punktualnie o godzinie 10  odbył się start 52 zawodników. Wszyscy ostro wystartowali i walka rozegrała się głównie na stromym podejściu na przełęcz pomiędzy Rakoniem, a Wołowcem.

Najszybciej wbiegł na szczyt Wołowca Robert Faron. Osiągnął fantastyczny czas 1 godzina 1 minuta 54,6 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Bolechowska 1 godzina 16 minut 43,5 sekundy. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością 66-letni przewodnik tatrzański, Maciej Mojżyszek, który osiągnął czas 1 godzina 23 minuty 19,2 sekund. Wśród amatorów, którzy kończyli bieg na Rakoniu, najszybszy był Franciszek Łukaszczyk Mućka z czasem 1 godzina 2 minuty 38,3 sekund. Drugi był Michał Stoch, a trzeci Stanisław Gąsienica. Wśród amatorek pierwsza na Rakoniu stanęła Kinga Kuligowska, druga była Dorota Kuźniar, a trzecia Ewa Łukaszczyk.
 
 
Atmosfera rywalizacji była wspaniała. Walka na trasie taka sama. Zresztą wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i osiągnęli „swój Everest”. Wszyscy zawodnicy w dobrej kondycji zakończyli bieg i po zejściu do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej, po wspólnym obiedzie, rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród. Były brawa, podium i nagrody, ufundowane przez sponsorów.

A byli nimi: „Budrem” Euroinvest Kraków – sponsor główny zawodów, PTTK, schronisko na Polanie Chochołowskiej, Dynafit Polska (Jacek Grzędzielski), a słodki poczęstunek ufundowała jak zwykle niezawodna „Samanta” Maria Rzankowska. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim sędziom zawodów, którzy spisali się znakomicie, ekipie pomiaru czasu, ratownikom TOPR i sponsorom zawodów. Nagrody wręczali: Andrzej Hojda i Janusz Przybyło z firmy „Budrem” Euro Invest, Przemysław Wójcik – prezes Klubu Wysokogórskiego Zakopane i Andrzej Faktor – członek zarządu klubu, Irena Gąsienica-Roj i Józef Krzeptowski junior ze schroniska na Polanie Chochołowskiej, Agnieszka Wojdyła i kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.
 
Poniżej załączamy wyniki zawodów I Biegu Wysokogórskiego na Wołowiec i Rakoń i zapraszamy za rok we wrześniu na II Bieg Wysokogórski KW Zakopane. Tym razem jego celem numer jeden będzie Starorobociański Wierch (2176 m), a dla amatorów Trzydniowiański Wierch. 
 
Serdecznie zapraszamy za rok na Chochołowską.
 Oficjalne wyniki
 Oficjalne wyniki
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com