facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-04-16
 

Himalajska przygoda – pokaz zdjęć

Na kolejnym pokazie „Podróże małe i duże” 23 kwietnia 2015 roku wybierzemy się wraz z Marcinem Wielkiewiczem w Himalaje. Celem wyjazdu było wejście na siedmiotysięcznik...

„Po pierwszym udanym wyjeździe w Himalaje, podczas którego weszliśmy na Lobuche East (6200 m n.p.m.), nabraliśmy apetytu na bardziej ambitne wyzwanie. Naszym celem stała się góra Baruntse (7119 m n.p.m.). Szczyt położony w wysokich Himalajach, ale trochę na uboczu uczęszczanych szlaków trekingowych i popularnych ośrodków turystycznych. Mieliśmy ochotę na prawdziwą wyprawę, nie taką wykupioną w agencji, lecz samodzielnie zorganizowaną od początku do końca i to się udało. Logistykę opracowaliśmy na długo przed wyjazdem, ale plany planami, a życie pisze swój scenariusz i serwuje mnóstwo przygód: to bagaż zaginie, to tragarz przepadnie, albo pies zatrzyma startujący samolot. Wtedy było to irytujące, ale patrząc z perspektywy czasu, jest co wspominać” - opisuje swoje przygody.

 Marcin Wielkiewicz - pasjonat zimowych wędrówek po górach, dla niego im zimniej i im więcej śniegu, tym lepiej. Zaczynał od Tatr, poprzez Alpy, żeby dotrzeć w końcu w Himalaje. Gdy nie ma śniegu, jeździ na rowerze, oczywiście w górach. Od kilkunastu lat współpracuje z redakcją miesięcznika „bikeBoard”, przeprowadzając testy sprzętu. Na co dzień siedzi za biurkiem przed czterema monitorami komputera, uświadamiając ludzi, że skanowanie i drukowanie 3D jest bardziej skomplikowane niż wydrukowanie zdjęcia. W weekendy odłącza się od cywilizacji i wyjeżdża w góry.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!

W załączniku plakat.


Więcej informacji: www.mcdis.pl


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com