facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-04-30
 

Hercog 9. zawodnikiem na Mt. Fuji

Zaskakującym wynikiem zakończył swój start na 168 km w Japonii Piotrek Hercog z Salomon Suunto Team: z czasem 22 h 44 min zajął 9. miejsce, pokonując m.in. Ikera Carrere czy Nicka Clarka.

Przed zawodami miał nadzieję, że uda mu się zbliżyć do pierwszych 30 zawodników, a wynikiem zaskoczył i ich, i siebie. „Trasa na początku wydawała się niezbyt trudna, jednak w drugiej części pojawiło się kilka bardzo trudnych technicznie odcinków i tam też było dużo przetasowań. Sam myślałem, że poruszam się powoli, ale okazało się że inni byli jeszcze wolniejsi. Czułem się ok, wszystkie przygotowania były dobre (poza dwoma tygodniami grypy po Gran Canarii). Kryzysów poważnych nie miałem, choć energetyczne zachwiania były. Ostatnie badania wydolności i wspólne treningi z Marcinem Świercem mówiły, że będzie dobrze, jeśli nic się nie wydarzy. I tak też było od początku biegu. Zdziwiłem się, bo biegnąc swoim tempem już na 15 kilometrze wyprzedziłem Sebastiana Chaigneau, a chwilę potem dołączyliśmy do grupy zawodników z elity. Trochę się dziwili i zagadywali skąd jestem. I tak już było do końca.” - powiedział Piotrek po zawodach.

 Ultra Trail Mt. Fuji to wielka i ważna impreza biegowa w Japonii. W Azji jest tym, czym Ultra Trail du Mont Blanc w Europie. Wystartowało w niej ponad 2300 zawodników na dwóch trasach, w tym absolutna światowa elita, która zresztą zgarnęła podium. Z czasem 19 h 9 min zawody wygrał zwycięzca UTMB Francois D’Haene, który drugiego na mecie Ryana Sandesa wyprzedził o ponad godzinę! Wśród pań niepokonana okazała się Nuria Picas, która wygrała z czasem 23 h 27 min.

Czy warto było pojechać i startować w nieznanym terenie? Hercog był zachwycony: "Kraj niesamowity - na pewno inny niż do tej pory startowałem. Organizacja zawodów chyba jeszcze lepsza niż UTMB, Japończycy są jeszcze bardziej poukładani i to przejawiało się na każdym kroku. Nawet na zakończeniu wszyscy mieli narysowane na scenie, gdzie mają stać. Widoki super, szczególnie widok Fuji o świcie. Teren trochę inny niż wcześniej - takie zmiksowane Wyspy Kanaryjskie, Beskidy i Tatry. Cieszę się tym bardziej, że wielu z elity zobaczyło, że w Polsce też biegają dobrze i muszą się z tym liczyć. Nawet organizator największych imprez z USA pytał o zawody w naszym kraju…"Wejście Polaka do pierwszej 10. tak ważnego międzynarodowego biegu to niewątpliwy sukces i dobrze rokuje następnym startom Piotrka. A plany ma ambitne, w tym sezonie chce pobiec jeszcze m.in. w Lavaredo Ultra Trail i Biegu 7 Dolin. Oby mu się to udało!

Film z zawodów: https://www.youtube.com/watch?v=Nfbp8SF-iMc


Strona zespołu na FB: https://www.facebook.com/salomonrunningplTekst: Monika Strojny


Zdjęcia: Maciej Sokołowski oraz materiały Organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com