facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-01
 

GÓRY na Krakowskim Festiwalu Górskim

Jak co roku będziemy obecni na Krakowskim Festiwalu Górskim, który rusza już w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli (2–4.12). Zapraszamy na stoisko, spotkania z autorami książek i panel ekspercki „100 porad GÓR”. Zapewniamy, że tym razem przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek!

Doroczne spotkanie i święto ludzi gór to – już tradycyjnie – także okazja, by odwiedzić GÓRY. Wszyscy, którzy w trakcie festiwalu zajrzą na nasze stoisko, będą mogli nabyć archiwalne i bieżące numery magazynu, a także wszystkie książki wydane przez wydawnictwo GÓRY Books – w tym gorące nowości: przewodnik wspinaczkowy „Rudawy Janowickie” i bestseller „100 porad GÓR” – w atrakcyjnych cenach! Jest to z pewnością doskonała okazja, by dorzucić brakujące numery do swojego archiwum i poszerzyć biblioteczkę, a także uzupełnić braki szpeju – każdy, kto zrobi zakupy za min. 50 zł dostanie od nas specjalny prezent: termos, skarpety, kubek termiczny lub szybkoschnący ręcznik do wyboru!

Chcemy także zainteresować wszystkich prenumeratą GÓR. Podczas festiwalu będzie można kupić prenumeratę z atrakcyjnymi prezentami – m.in. czapkami kultowej marki Arc’teryx i znakomitymi plecakami Osprey! Nie koniec jednak na tym. Wśród wszystkich, którzy zrobią na naszym stoisku jakiekolwiek zakupy rozlosujemy kurtkę puchową i plecak marki Mountain Hardwear. Nazwisko szczęśliwca, który z festiwalu wróci w nowym outdoorowym okryciu lub z plecakiem (który z pewnością pomieści nie tylko GÓRY i książki) ogłosimy w niedzielę o godz. 18.00 (zwycięzców poinformujemy o wygranej także drogą mailową). Takich okazji po prostu nie można przegapić!Odwiedziny stoiska GÓR, to także okazja na spotkanie z naszymi gośćmi. Miłośnicy skituringu, a także ci, którzy chcieliby dopiero posmakować tej wspaniałej aktywności, będą mogli porozmawiać z Wojtkiem Szatkowskim – zapalonym narciarzem, autorem przewodnika skiturowego po Tatrach i rozdziałów dotyczących tej dyscypliny w książce „100 porad GÓR”. Wojtek będzie do Waszej dyspozycji w sobotę od godziny 16.30. Skituring to jego pasja, dlatego na pewno z błyskiem w oku opowie, podpowie, doradzi i podpisze swój „Przewodnik skiturowy po Tatrach”. Nieco wcześniej będzie także możliwość spotkania z Michałem Kajcą, autorem wydanego niedawno przewodnika wspinaczkowego „Rudawy Janowickie”. Jest to najbardziej aktualny i najobszerniejszy przewodnik po tym rejonie, a zdaniem wielu osób, które miały okazję już się z nim zapoznać – pierwsze wydane w Polsce topo wspinaczkowe, które bez żadnych kompleksów można postawić na półce obok najlepszych przewodników „westowych”. Michał będzie na Was czekał w sobotę w godz. 14.00–15.00 i z pewnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące wspinania w Rudawach.

Podczas festiwalu będziemy także promować „100 porad GÓR. Tom 1”. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się panel ekspercki z autorami (sala nr 8). Do tej pory swoją obecność potwierdzili: Maciek Ciesielski, Miłosz Jodłowski, Michał Kajca, Andrzej Mirek, Ola Piechnik, Tomek Ręgwelski, Krzysiek Rychlik i Wojtek Szatkowski. Jest spora szansa na udział Adama Pustelnika i Łukasza Dudka. Książka jest częścią największego projektu outdoorowego w Polsce. Na ponad 500 stronach znalazło się 50 porad specjalistów w swoich dziedzinach: przewodników wysokogórskich, instruktorów PZA, topowych wspinaczy i narciarzy, pracowników naukowych. Podczas panelu eksperckiego eksperci zaprezentują swoiste „suplementy” do  napisanych przez siebie rozdziałów w postaci przydatnych patentów, informacji lub „anegdot z morałem”.

Ponadto będzie możliwość zadawania pytań, więc każdy, kto przyjdzie z konkretnym problemem z pewnością może liczyć na pomoc i poradę. Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję – prezenty od partnera projektu, firmy The North Face. Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane wartościowe nagrody: kurtki Verto (męska i damska), a także łapawice Mountain Guide Mitt. Ponadto o bezpieczeństwo wszystkich zebranych zadba PZU – rozdając każdemu filmy dotyczące zimowych aktywności.
 

Natomiast wszyscy, którzy w trakcie festiwalu kupią „100 porad GÓR”, wezmą udział w losowaniu torby Base Camp Duffle XS, której nie straszny pył, kurz i deszcz oraz 35-litrowego plecaka Alteo, idealnego na 2–3-dniowe trekkingi (losowanie nagród w niedzielę o godz. 18.00, zwycięzców poinformujemy o wygranej także drogą mailową). Spotkanie z autorami to także możliwość zebrania autografów w „100 poradach GÓR”. Gratką będzie też zapewne podpis Simone Moro, przy wywiadzie udzielonym specjalnie na potrzeby książki.


Miło nam również poinformować, że firma PZU ufundowała dla 3 osób szkolenie lawinowe. Szczęśliwcy zostaną wylosowani podczas panelu eksperckiego "100 Porad GÓR".

Warto już dziś zapoznać się z programem Krakowskiego Festiwalu Górskiego i wygospodarować czas na organizowane przez nas spotkania i odwiedziny stoiska. Do zobaczenia!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com