facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-31
 

Góry Bośni i Hercegowiny - nieznane w Europie

W kwietniu gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Łukasz Kuczmarz z prelekcją „Bośnia i Hercegowina - nieznane góry w Europie”.

Góry Bośni i Hercegowiny to temat dla Polaków mało albo zupełnie nieznany. Bardzo słabo opisywany przez polskie źródła. O tym terenie słychać było głównie dzięki przeprowadzonym tam działaniom wojennym w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Góry Bośni i Hercegowiny stanowią część Gór Dynarskich, które należą do najpiękniejszych gór w Europie. To piękne rozległe widoki, nienaruszona przyroda, położone wysoko w górach pasterskie wioski, ślady historii - stećki (bogomilskie nagrobki) oraz dreszczyk emocji związany z polami minowymi.

 

Łukasz Kuczmarz - przewodnik beskidzki, instruktor przewodnictwa, miłośnik Bałkanów oraz Gór Dynarskich

 

 Na wyprawę zdjęciową w góry Bośni i Hercegowiny zapraszamy 7 kwietnia 2014 r. na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Spotkanie odbywa się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Krosna. Patronami medialnymi są: Polskie Radio Rzeszów, portale ImprezyPodróżnicze.pl oraz Krosno24.pl, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl.

 

Źródło: http://imprezypodroznicze.pl  

Goryonline
 
2018-11-07
HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”. Góry, wolność i niepodległość

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-19
HYDEPARK
 

Film „No Trace Tatra” na jesiennych festiwalach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-10-16
HYDEPARK
 

Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com