24 października 2011 r. - Festiwal Buddyjski
24 października 2011 r. - Festiwal Buddyjski
Celem Festiwali jest zaprezentowanie ginącej kultury buddyzmu tybetańskiego oraz dostarczenie rzetelnej informacji i praktycznej wiedzy na temat nauk Buddyzmu Diamentowej Drogi, które zostały przeniesione z Dalekiego Wschodu w latach 70. przez Lamę Ole Nydahla oraz jego żonę Hannah na prośbę XVI Karmapy. Znalazły one praktyczne zastosowanie w codziennym życiu ludzi mieszkających na Zachodzie. Od 35 lat są obecne również w Polsce.
Uczestnicy Festiwali będą mogli dowiedzieć się więcej o naukach buddyjskich stanowiących ścieżkę rozwoju, którą wybrało wielu Europejczyków, poszukujących uniwersalnych wartości pasujących do intensywnego życia nowoczesnej Europy. Jest to okazja dla wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z praktyką buddyjską, dzięki której ludzie mogą stać się samodzielni, a ich życie pełne znaczenia.
W czasie trwających festiwali nauki buddyjskie będą prezentowane zarówno w teorii jak i praktyce, zgodnie z tradycją Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół Buddyzmu Tybetańskiego.
Wieczór Buddyzmu Diamentowej Drogi w Piwnicy Pod Baranami, prezentacja projektu filmowego "Lama 24h", spotkanie z ekipą filmową, wykład "Związek ucznia z nauczycielem",
31 października 2011 r. - Pokaz slajdów Moniki Stypuły, Marii Kolber - Korpal oraz Mateusza Kosibowicza: Stopem po Libanie
Moja przygoda rozpoczęła się w grudniu 2010 r., kiedy kupiłam swoją przepustkę do dwutygodniowej przygody na Bliskim Wschodzie. W Bejrucie wylądowałam o północy 7 maja 2011.
Wczesnym rankiem, wychodząc z terminala po przespanej na podłodze nocy, moje stopy stanęły na kontynencie azjatyckim, w kraju, o którym do tej pory nie miałam pojęcia, a kraju, który miał mnie później zachwycić...

Na barwną opowieść z tej podróży zapraszamy do Piwnicy pod Baranami, a tych którzy nie będą mogli dotrzeć na slajdowisko, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ekipą na antenie Radia Plus 106.1 o godz. 18.37, także w poniedziałek.
3 listopada 2011 r. (uwaga! czwartek) - Spotkanie z Markiem Kamińskim
Zapraszamy na spotkanie z Markiem Kamińskim oraz premierę filmu: "Ekspedycja Wisła" Marek Kamiński i jedyna taka rzeka.
Na tę swoistą Wiślaną Odyseję, składają się dwie podróże: letnia oraz zimowa. Pierwsza to ekspedycja zespołowa, którą Marek Kamiński odbywa z ludźmi z różnych stron świata: norweską podróżniczką Kristin Olsen, niepełnosprawnym Maćkiem Urbaniakiem, skautami, harcerzami, miłośnikami i ludźmi Wisły. Zimowa wyprawa jest samotna i bardziej ekstremalna, w trakcie której Marek Kamiński m.in. nocuje w namiocie na brzegu Wisły, pije przefiltrowaną wodę. Letnia podróż zrodziła się z ciekawości Wisły. Z rozmów z podróżnikami, ekologami, badaczami, którzy zainspirowali Marka Kamińskiego do zgłębienia tajemnicy najpiękniejszej z polskich rzek. Sensem zimowej wyprawy było zainteresowanie ludzi Wisłą.

Jej ekstremalna forma miała zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów. W trakcie pierwszej ekspedycji narodził się projekt SZLAK WISŁY – wieloletni program na rzecz Wisły, w skład którego wchodzą m.in.: film "Ekspedycja Wisła", konferencja Wisła XXI wieku, portal szlakwisly.pl, przewodnik „Wisła – 1047 tajemnic”.
Więcej informacji na stronie: http://www.klubpodroznikow.com