facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2015-03-10
 

G-1000 – materiał przyszłości z historią

Świat wiatro- i wodoodpornej odzieży zdaje się być opanowany przez membrany. Poza niewątpliwymi zaletami, mają one jednak swoje ograniczenia: konieczność przemyślanego, warstwowego ubioru w tkaniny techniczne by móc w pełni wykorzystać właściwości materiału, brak możliwości „sterowania” wodoodpornością – o czym przekonuje się każdy nabywca tańszej, wierzchniej odzieży technicznej po większym deszczu czy to, jaka dana tkanina jest w dotyku. Na wszystkie te oraz wiele innych „problemów” odpowiada G-1000 – opracowana przez markę Fjällräven wszechstronna iwytrzymała tkanina, która umożliwia uprawianie ulubionych sportów w każdych,  nawet w najtrudniejszych, warunkach.

Historia G-1000

Po zakończeniu szwedzkiej ekspedycji na Grenlandię w 1966 roku okazało się, że dostępna odzież turystyczna jest bardzo ograniczona. Przy użyciu specjalnie stworzonej tkaniny, która była zbyt ciężka do zastosowania w lekkich namiotach, Åke Nordin, założyciel firmy Fjällräven, uszył pierwsze sztuki odzieży. Na cześć Ekspedycji Greenland materiał został nazwany G-1000. Od początku swojego istnienia udowodnił swoje zalety w wielu wyprawach. 

 

Trwały i uniwersalny

G-1000 składa się w 65 proc. z poliestru i 35 proc. z bawełny. Ciasny splot sprawia wzmacnia dodatkowo tkaninę. Niewątpliwą zaletą jest wszechstronność materiału, posiada bardzo dobre właściwości oddychające, jest wiatro- i wodoszczelny, chroni przed promieniowaniem słonecznym alfa i beta oraz przed ukąszeniami owadów. Jest niezwykle odporny na zużycie. Możesz cieszyć się każdą aktywnością w terenie bez ograniczeń. Nadaje się do użytku zarówno w mieście, jak i podczas najbardziej wymagających wypraw plenerowych, we wszystkich klimatach, latem i zimą, od tropików po koła podbiegunowe.

 

Greenland Wax

Materiał można zaimpregnować samemu przy użyciu dedykowanego wosku Greenland Wax. Woskowanie jest wyjątkowo proste, każdy może je wykonać w domu, w terenie lub w wybranych sklepach. W ten sposób można dostosować swoje ubrania G-1000 do warunków pogodowych i rodzaju aktywności. Woskować można konkretne elementy odzieży lub całość. Wosk jest bardzo łatwy w użyciu i nie zostawia śladów, a tkanina pozostaje miękka.

Sam zdecyduj jak bardzo odpornej tkaniny potrzebujesz


Różnorodność produktów

Materiał znalazł zastosowanie nie tylko w przypadku spodni, kurtek ale także w plecakach i akcesoriach. 

 

 

Greenland No. 1 Special Edition

 

 

Więcej o produktach na: www.fjallraven.pl 

 

 

Adresy sklepów ze stacjami woskowania:

 

Alpin Sklep – Batorego 39, Warszawa

Do Lasu – Śląska 36, Piaseczno 

Hunt-Fish – Robotnicza 7-8, Szczecin  

GRUBE Narzędzia dla Leśnictwa – 

Obornicka 16a Suchy Las k. Poznania

 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com