facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-19
 

Fotografia na festiwalu w Rybniku

W programie Festiwalu Podróżników ROZJAZDY - Rybnik 21-23.03.2014 r. są m.in.: warsztaty artystyczno-podróżnicze dla dzieci, spotkania z książką podróżniczą, prezentacje filmów w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże”, pokazy slajdów, spotkania i prezentacje.

22 marca (sobota) 2014 r.  w godz. 11.00 - 14.00 odbędą się także bezpłatne WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ.

Warsztaty poprowadzi Marek Waśkiel - znany fotografik i dziennikarz, podróżnik, red. naczelny e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com www.fotogea.com.

Opis warsztatów w kilku punktach:
- czy istnieje fotografia podróżnicza?
- czy da się równocześnie podróżować i ciekawie fotografować?
- dlaczego trzeba zapamiętać, że to nie aparat robi zdjęcia?
- czy każdy fotografujący podróżnik jest dobrym fotografem?
- jak fotografować, aby zdjęcia opowiadały ciekawą historię?
- jak budować interesującą fotograficzną opowieść z podróży?

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Krzysztof Łapka - mail: dkchwalowice@wp.pl, tel. 513064196. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, mail, nr telefonu.
Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona.

Po warsztatach, o godz. 14.30 odbędą się wernisaże wystaw fotografii Marka Waśkiela: 
- w Galerii Fotografii DeKa wystawa  pt. „Na wschodzie bez zmian”
- w Galerii Drugiego Planu wystawa pt. „Dziki Zachód - parki narodowe USA”


Wystawy będą prezentowane w galeriach do dnia 30.04.2014 r. - wstęp wolny.Tego dnia o godz. 15.30, również w ramach Festiwalu, Marek Waśkiel zaprezentuje swój autorski pokaz pt. „Obrazki z przydroża”.

Na wschodzie bez zmian
Marek Waśkiel od lat fotografuje wschodnie nadgraniczne fragmenty Polski. Od Suwalszczyzny i Podlasia na północy, po Roztocze i Bieszczady na Południu. Koncentruje się głównie na rejestrowaniu naturalnego krajobrazu tych okolic oraz przemijającego piękna wiatraków, wiejskich chałup czy zapomnianych cmentarzyków. Zdjęcia, które powstają podczas wielu podróży i wędrówek nacechowane są dużą ilością ciepłego koloru i płynącej z niego radości. Nie ma w nich smutku, ponieważ autor koncentruje się na pięknie rejestrowanych chwil.

Dziki Zachód - parki narodowe USA
Późną jesienią parki narodowe zachodnich stanów USA nagle pustoszeją. Znikają turyści i zaczyna tam królować przyroda i cisza. Bez wątpienia to najlepsza pora na spokojne podróżowanie po Dzikim Zachodzie. Wybór kilkudziesięciu zdjęć przedstawia krajobrazy najciekawszych parków narodowych zachodnich stanów USA.

Marek Waśkiel - fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika "Poznaj Świat" obecnie jest red. naczelnym e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com www.fotogea.com.


Organizatorami VI edycji Festiwalu są Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl, Stowarzyszenie Podróżników MAHAKAM oraz EXTREME Group www.extremegroup.pl.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com