facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-09-19
 

Firma Jack Wolfskin przyłącza się do programu "Zero Discharge of Hazardous Chemicals"

Dostawca artykułów outdoorowych firma Jack Wolfskin ogłosiła przystąpienie do programu „Zero Discharge of Hazardous Chemicals”. Opracowana w tym celu „mapa drogowa” (Joint Roadmap) nawiązuje do kampanii Detox Greenpeace.

Już wcześniej firma Jack Wolfskin zapowiedziała, że do końca 2014 zacznie oferować wyłącznie produkty, przy wytwarzaniu których nie używa się PFOA.

Do programu Joint Roadmap Zero Discharge of Hazardous Chemicals (ZDHC) przystępowali dotychczas głównie producenci artykułów sportowych oraz marki modowe. Celem programu jest zrealizowanie do roku 2020 założenia „nieemitowania niebezpiecznych chemikaliów”. Dotyczy to nie tylko produktu końcowego, lecz także kompletnego procesu produkcyjnego. Członkowie programu ZDHC są w 2012 roku zobowiązani do kwartalnego dokumentowania postępów w zakresie realizacji założeń wspólnej mapy drogowej, w latach od 2013 do 2020 będzie to miało miejsce już tylko raz w roku.

„Cel programu Joint Roadmap to Zero Discharge of Hazardous Chemicals jest dla przemysłu artykułów outdoorowych nad wyraz ambitny”
– stwierdza Christian Brandt, dyrektor ds. operacyjnych firmy Jack Wolfskin. „Jest to na rynku tekstylnym mała branża, z gospodarczego punktu widzenia średnie przedsiębiorstwo, a pod względem produkcji jest w dużym stopniu oparta na podziale pracy. Tylko w ramach inicjatywy takiej jak ZDHC, skupiającej wielu graczy, jesteśmy w stanie osiągnąć cel Joint Roadmap”.

Firma Jack Wolfskin od wielu lat reguluje w ramach wewnątrzfirmowej listy substancji szkodliwych wartości graniczne dla chemikaliów, które najczęściej są bardziej surowe niż ustawowe regulacje czy standardy branżowe. Już długo przed wprowadzeniem standardu OEKO-TEX® 100 firma Jack Wolfskin uregulowała użycie PFOA, przy czym orientowała się w surowych wytycznych standardu bluesign®. Proces zastępowania PFOA zostanie zakończony w roku 2014.

Firma Jack Wolfskin jest przekonana, że ambitny cel „Zero Discharge” może zostać zrealizowany wyłącznie przy współpracy przemysłu, organów nadzorczych oraz zainteresowanych podmiotów. Cały łańcuch dostaw ze wszystkimi etapami musi być zorientowany na ten cel i na niego pracować. „Joint Roadmap” jest odpowiednią drogą do tego celu.


Firma Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży, obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie i jednocześnie największy franczyzodawca w branży specjalistycznego handlu sportowego na rynku niemieckim. Produkty firmy Jack Wolfskin są aktualnie sprzedawane w ponad 600 sklepach franczyzowych i w ponad 4000 punktów sprzedaży na terenie Europy i Azji. Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników i innowacyjnością. W ciągu ostatnich lat firma Jack Wolfskin wprowadziła na rynek liczne nowości materiałowe oraz produktowe i może się poszczycić kilkoma opatentowanymi technologiami w zakresie odzieży, plecaków i namiotów. Przedsiębiorstwo jest członkiem Fair Wear Foundation oraz partnerem systemowym bluesign®. Firma Jack Wolfskin oficjalnie wyposaża austriacką drużynę Austria Ski Team Nordic oraz firmę Alpinschule Innsbruck. W roku gospodarczym 2011 obrót przedsiębiorstwa wyniósł 355 mln euro. Przedsiębiorstwo Jack Wolfskin, mające siedzibę w Idstein (Taunus) w Niemczech, zatrudnia 630 pracowników.


Źródło: www.ceneria.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com