facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-06
 

Fajr Master w Iranie z Edytą Ropek

Edyta Ropek rozpoczyna sezon startowy 2012. Przed tarnowianką najbardziej nietypowe zawody w jej sportowej karierze. Wystartuje w zawodach Fajr Masters, które odbędą się w Iranie.
Na zaproszenie irańskiej federacji wspinaczkowej zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team uda się do Persji, gdzie od startu w zawodach masters rozpocznie sezon 2012. Zawody odbędą się w północnym Iranie w miejscowości Zanjan. Dla tarnowianki jest to nietypowa impreza, ponieważ po raz pierwszy Edyta wystartuje w kraju islamskim.
 
Wyjazd zapowiada się niezwykle ciekawie. Po raz pierwszy będę startowała w kraju muzułmańskim. Z rywalizacją kobiet wiążą się pewne regulacje dotyczące ubioru i zachowania, podczas pobytu w Iranie jak i w trakcie zawodów. Start traktuję jako sprawdzian formy przed imprezami pucharowymi.  – tłumaczy zawodniczka.
 
Pobyt w Iranie wiąże się z obowiązkowym strojem, jaki będzie musiała założyć. W tak zwanym stylu hidżab, w którym kobiety zobowiązane są do zakrycia całego ciała oprócz twarzy i dłoni, także podczas startu.

 
Reprezentantka Iranu podczas MŚ 2011, fot. Mauro Binelli

Swój udział w imprezie zapowiedzieli najlepsi zawodnicy świata, między innymi aktualna mistrzyni świata Maria Krasavina, wicemistrz świata Stanislav Kokorin, czy klasyfikowani w pierwszej dziesiątce rankingu PŚ Libor Hroza z Czech, Alina Gaydamakina i Sergey Sinitsyn oboje z Rosji. Warto dodać, ze Iran ma bardzo dobrych zawodników w konkurencji wspinaczki na czas. 
 
Edyta wylatuje do Teheranu, skąd przemieści się do miejscowości Zanjan położonej 350 kilometrów od stolicy. Zawody rozgrywane zostaną w trzech konkurencjach wspinaczki: prowadzenie, bouldering i na czas. Edyta Ropek startuje w czasówkach, rywalizacja odbędzie się na drodze do bicia rekordu świata w niedzielę piątego lutego.
 
Pierwsza impreza zaliczana do klasyfikacji pucharowej odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w chińskiej miejscowości Chongqing.

Źródło: www.edytaropek.pl
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com