facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-03-26
 

Etiopia-Tybet Czarnego Lądu - Impresje z mojej pierwszej afrykańskiej wyprawy

Właśnie od Etiopii zaczęła się moja przygoda z dalekimi wyprawami górskimi i egzotycznymi podróżami. Dziś śmiało mogę przyznać, że był to znakomity początek, ponieważ jest ona najbardziej górzystym krajem Afryki i miejscem naprawdę niezwykłym.

Czas trwania: 12 kwiecień-12 maj

Miejsce: Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie (przy Pl. Wilsona)


Spotkanie z autorką wraz z pokazem slajów z wystawy odbędzie się 24 kwietnia w zabytkowym Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu (na terenie Parku) o godz.18:00.

Etiopia zachwyca bogactwem i różnorodnością zabytków, wspaniałą kulturą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Od razu połknęłam bakcyla i pokochałam bezdroża Czarnej Afryki, rozległe płaskowyrze gór Semien, gdzie znajduje się wygasły wulkan, będący najwyższym szczytem kraju i jednocześnie czwartym na kontynencie – Ras Dashen (4550 m n.p.m.).

Jego zdobycie było jednym z moim celów, jak również zobaczenie niezwykłych, wykutych w skale kościołów w Lalibeli i klasztorów wybudowanych na wyspach jeziora Tana. Zawsze, kiedy wyjeżdzam chcę przede wszystkim wczuć się w klimat danego miejsca i poznać jego mieszkańców, ich zwyczaje, wierzenia i kulturę. W Etiopii uważanej za kolebkę ludzkości i wyspę chrześcijaństwa na muzułmańskim morzu było to wręcz mistyczne doświadczenie.


Anna Krypa (ur 1981 rok) – z zamiłowania podróżnik, z wykształcenia artysta grafik. Od 2011 właściciel firmy turystycznej Sagarmatha Adventure Club, zajmującej się organizacją wypraw trekkingowych i kulturoznawczych głównie w Himalaje Nepalu. Wcześniej Art Director w firmie Momentum Worldwide (McCann Worldgroup). Własna firma stała się jej sposobem na pełne wyzwań życie, próbą połączenia pasji i marzeń. To, co zaoferowały jej podróże i góry chce teraz zaoferować wszystkim tym, którzy uwielbiają trekkingi, wędrówki po bezdrożach oraz tym, którym wyprawy dopiero się śnią i szukają dobrego, bezpiecznego sposobu na zrealizowanie wysokogórskich i egzotycznych marzeń.

Podczas swoich podróży robi tysiące zdjęć, by móc choć trochę tego niezwykłego klimatu zabrać ze sobą, zatrzymać chwilę i podzielić się nią z innymi. Ważniejsze wyprawy to oprócz Etiopii, Uganda (ze zdobyciem najwyższego szczytu kraju - Margherita Peak - 5109 m n.p.m), Nepal i Himalaje, Mozambik, RPA oraz wiele innych
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com