facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-31
 

Edyta Ropek zwyciężyła w PŚ w Daone

Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team zwyciężyła w trzeciej edycji Pucharu Świata, która odbyła się w miniony weekend w włoskiej miejscowości Daone. Tarnowianka jest pierwszą w historii zawodniczką, która czterokrotnie wygrała te wymagające zawody!
Podczas dziewięciu lat startów na zaporze wodnej w Daone, Edyta Ropek sześciokrotnie stawała na podium. Polka jako jedyna na świecie ma na swoim koncie cztery wygrane na tamie, dwukrotnie zajmowała tam trzecie miejsce.

Po rundzie eliminacyjnej Edyta plasowała się na trzeciej pozycji. W ¼ finału pokonała aktualną Mistrzynię Świata Rosjankę Marię Krasavinę stosunkiem czasów 20,37 sekundy do 20,99 s. W kolejnym biegu Polka zmierzyła się z aktualną rekordzistką świata Julią Lewoczkiną. Ten pojedynek również zakończyła zwycięstwem: 20,71 s. do 21,22 s. W dużym finale, niespodziewanie po odpadnięciu od ściany głównej faworytki i rekordzistki tamy w Daone Rosjanki Alinny Gajdamakiny, Edyta zmierzyła się ze swoją klubową koleżanką Klaudią Buczek.  Ten pojedynek również zakończył się zwycięstwem Edyty!

Edyta Ropek tryumfuje w Daone, fot. A. Kamiński
 
To niesamowite, po raz czwarty zwyciężyłam zawody w Daone. Cieszę się niezmiernie z tego sukcesu. Dziękuję tym, którzy pomogli mi go osiągnąć – komentuje Edyta, dodając – Byłam bardzo dobrze przygotowana do tej edycji pucharu, jednak w finale nie musiałam biegać na poziomie mojego rekordu z treningów, dużo ważniejsza była taktyka podczas poszczególnych pojedynków z rywalkami.
 
Trzecia z Polek Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lublin uplasowała się na ósmej pozycji. Najlepiej z Polaków startujących w Daone zaprezentował się Jędrzej Komosiński z PGNiG KU AZS PWSZ Tarnów, zawodnik zajął 10 miejsce. Na 13 pozycji znalazł się Paweł Sikora (niezrzeszony), 15 miejsce zajął Łukasz Świrk ze Speed Rock Wadowice.  Rywalizację mężczyzn zwyciężył Ukrainiec Jarosław Gontaryk, przed Rosjanami Jewgienim Wajczekowskim i Sergiejem Sinitsynem.
 
Kolejna edycja Pucharu Świata na czas odbędzie się 1 września we włoskim Arco.

Źródło: edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com