facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-05
 

Edyta Ropek szósta w Pucharze Świata w Guide

W czwartej edycji pucharu świata we wspinaczce sportowej, która odbyła się w dniach 2-3 września w chińskim Guide zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek zajęła szóste miejsce.
Edyta Ropek w 1/8 finału pokonała Chinkę Yang Wang. W 1/4 finału tarnowianka pobiegła w parze z Rosjanką Julią Lewoczkiną, pojedynek zwyciężyła Rosjanka stosunkiem czasów 9,59 sekundy do 9,72 sekundy. Ostatecznie Edyta sklasyfikowana została na szóstej pozycji.
 
Edyta Ropek koncentruje się przed startem w PŚ w Guide, fot. A. Kamiński
 
Swój start Edyta skomentowała krótko: „Nie czułam się rozbiegana, w tych zawodach dziewczyny były szybsze. W tym roku jest bardzo wyrównany poziom, więc łatwo jest znaleźć się poza podium. Lewoczkina była szybsza ode mnie, jednak to był dzień Marii Krasawiny, która zaprezentowała niesamowitą formę. Teraz koncentruję się na kolejnych zawodach, które już za cztery dni”.
 
 
W finale Rosjanka Maria Krasawina ustanowiła nowy kobiecy rekord świata osiągając po raz pierwszy czas poniżej dziewięciu sekund, z wynikiem 8,87 s. jest również rekordzistką Europy.
 
Edyta Ropek podczas biegów eliminacyjnych PŚ w Guide, fot. A. Kamiński
 
 
Świetnie podczas zawodów w Guide startował Polak Łukasz Świrk z Columbia SMG Lubin, który zajął drugie miejsce. W finale uległ jedynie najszybszemu zawodnikowi świata Chińczykowi Quixin Zhong (6,33 s. do 6,77 s.). Drugi z Polaków Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów uplasował się na piątej pozycji, jednocześnie ustanawiając w 1/4 finału nowy rekord Polski na dystansie 15 metrów z czasem 6,60 sekundy.
 
Zawodnicy w oczekiwaniu na swój start, fot. A. Kamiński

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Rosjanka Maria Krasawina przed swoimi rodaczkami Ksenią Aleksiewą i Julią Lewoczkiną. W rywalizacji mężczyzn wygrał Chińczyk Qixin Zhong przed Łukaszem Świrkiem i Indonezyjczykiem Pandu Asmoro Galar.

Teraz zmagania przenoszą się do kolejnego chińskiego miasta Changzhi, gdzie 7 i 8 września rozegrana zostanie finałowa edycja pucharu świata.
 
Edyta Ropek po czterech edycjach plasuje się na drugim miejscu, mając nadal szanse na zwycięstwo w pucharze. Łukasz Świrk awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki PŚ w Guide na stronie IFSC.


Źródło: www.edytaropek.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com