facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-26
 

Edyta Ropek otwiera ściankę w Kaliszu

W minioną sobotę, 23 listopada odbyła się oficjalna inauguracja nowej ściany wspinaczkowej Blokoblisko w Kaliszu.

Gościem specjalnym tego wydarzenia była Edyta Ropek, ambasadorka marki Entre-Prises, światowego lidera w budowie obiektów służących sportom wspinaczkowym. Trzykrotna zdobywczyni pucharu świata poprowadziła warsztaty dla wszystkich chętnych, ponadto organizatorzy przygotowali specjalny pokaz wspinaczki z udziałem zawodników reprezentacji Francji.

Edyta Ropek - gość specjalny inauguracji nowej ściany Blokoblisko, fot. A. KamińskiNowa ścianka wspinaczkowa w Kaliszu to pierwsza w Polsce konstrukcja marki Entre-Prises. Oddany do użytku obiekt to wysokiej klasy zaplecze treningowe do uprawiania jednej z konkurencji wspinaczkowych tzw. "boulderingu". Uroczyste otwarcie obiektu zaszczycił swoją obecnością wiceprezydent Kalisza Pan Dariusz Grodziński, nadzorujący w mieście sprawy sportu. Tego dnia w ramach promocji ścianki i wspinaczki mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnego wstępu na obiekt.

Edyta poprowadziła warsztaty wspinaczkowe dla wszystkich chętnych, fot. A. KamińskiPonadto w ramach inauguracji organizatorzy przygotowali międzynarodowy sparing wspinaczkowy z udziałem zaproszonych ekip z Francji i Polski. Podczas półgodzinnej rywalizacji, zawodnicy musieli pokonać jak największą liczbę problemów wspinaczkowych ułożonych na ściankach przez francuskich konstruktorów dróg. Impreza się udała, publiczność była pod wrażeniem umiejętności i siły zawodników.

Zmagania zwyciężył niesamowity Manu Cornu z ekipy Blocbuster, reprezentant Francji juniorów. Drugie miejsce wywalczył Pierre Wilhelm, zawodnik Blokoblisko, trzeci był Tadeusz Sługocki z warszawskiego Cruxa.

Więcej: www.edytaropek.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com