facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-03
 

Edyta Ropek druga w Monachium

Podczas rozegranych w Monachium komercyjnych zawodów BayWa SpeedCup we wspinaczce na czas zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła bardzo dobre drugie miejsce.
To dopiero początek letniego cyklu zawodów, Tarnowianka podczas tej imprezy zanotowała świetną formę, zbliżając się do rekordu życiowego (9,19 s.) w eliminacjach uzyskała czas 9,26 sekundy. Za dwa tygodnie Puchar Świata w Chamonix.

Znakomicie zaprezentowała się Edyta Ropek w pierwszej imprezie rozpoczynającej letni cykl zawodów wspinaczkowych. Aktualna Mistrzyni Europy nie pozostawiła złudzeń, pokazując podczas zawodów wysoką formę. Pierwszy czas po eliminacjach zapewnił Edycie dobre rozstawienie w finale, w którym po kolei pokonywała Szwajcarkę Noemi Langenkamp czasami 9,96 s do 14,83 s., Austriaczkę Stefanie Pichler 10,94 s. do 11,47 s., Francuskę Anouck Jaubert 9,57 s. do 10,53 s.  Dopiero w ścisłym finale musiała uznać wyższość równie dobrze dysponowanej Francuski Ester Bruckner, w najszybszym biegu zawodów panie uzyskały czasy 9,42 s. Edyty do 9,14 s. Ester. Trzecie miejsce wywalczyła Rosjanka Alina Gaydamakina. Druga z startujących Polek Klaudia Buczek (MKS Tarnovia) zajęła 7 miejsce.
 
„Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku i czasów, jakie uzyskałam podczas tej imprezy. Zawody potraktowałam treningowo, startowałam praktycznie z samochodu, po długiej i męczącej podróży. – komentowała po starcie Edyta Ropek – Teraz koncentruje się na przygotowaniach do Pucharu Świata w Chamonix, te zawody są dla mnie ważniejsze i chcę się do nich dobrze przygotować. Start w Monachium dał mi sporo cennych informacji na temat mojej formy.”
 
fot. edytaropek.pl
Bardzo dobrze podczas tej imprezy wypadł wychowanek trenera Marcina Bibro, Marcin Dzieński z PM Tarnów, który po eliminacjach plasował się na piątej pozycji, rywalizację w zawodach zakończył na wysokim czwartym miejscu. Marcin uzyskał również życiowy rekord na piętnastometrowym standardzie IFSC z czasem 6,89 sekundy. Drugi z startujących Polaków Paweł Sikora (niezrzeszony) uplasował się na dwunastej pozycji. Zawody zwyciężył Rosjanin Stanislav Kokorin, przed Czechem Liborem Hrozą i Rosjaninem Arseniy Shevchenko.
 
Zawody w Monachium były wstępem do letniej rywalizacji pucharowej. W dniach 12-13 lipca u podnóża Mont Blanc w sercu Alp startuje druga edycja Pucharu Świata na czas. Zawody w Chamonix to jedna z największych imprez wertykalnych biegaczy na świecie, na którą co roku przybywa kilkutysięczny tłum kibiców wspinaczki sportowej. Tuż po tej imprezie kolejne zawody organizowane w ramach cyklu European Promo Event’s, tym razem w niemieckim Friedrichshafen 14 lipca zawodnicy rywalizować będą na dziesięciometrowym standardzie IFSC. Zaś pod koniec lipca tradycyjnie odbędą się jedne z najbardziej wymagających zawodów pucharowych, trzecia edycja cyklu, na zaporze wodnej w Val Daone.
 
Oficjalne wyniki zawodów w Monachium:

http://digitalrock.de/egroupware/ranking/result.php?comp=5289&cat=GER_MS
 
Galeria ZDJĘĆ z zawodów do pobrania z adresu:

http://www.edytaropek.pl/download/20120701-Monachium.rar
 
Lub na profilu FB Edyty Ropek

www.facebook.pl/EdytaRopek
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com