facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-11-07
 

Działali w Górach Izerskich

Prowadzenie działań patrolowo-przeszukujących, organizacja  zasadzki na elementy rozpoznawczo-dywersyjne przeciwnika oraz wykonanie szturmu na obiekt przeciwnika – to elementy szkolenia w górach Sekcji Działań Połączonych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Ćwiczenie grupowe nt. „Przygotowanie i prowadzenie przez pluton zmechanizowany (zmotoryzowany) działań w specyficznych środowiskach walki” zostało przeprowadzone w rejonie Gór Izerskich, w oparciu o Ośrodek Szkolenia „Wysoki Kamień”.

W trzydniowym szkoleniu wzięli udział oficerowie z Zakładu Działań Połączonych oraz  podchorążowie z Sekcji Działań Połączonych.

Efektem zajęć było wykonanie przez podchorążych wielu zadań taktycznych w dzień i w nocy.

Podchorążowie realizowali zadania w dwóch zespołach doskonaląc umiejętności w posługiwaniu się mapą, GPS oraz środkami łączności. Nowym elementem było wprowadzenie do szkolenia procedur Tactical Combat Casualty Care, które stosowano w wybranych elementach szkolenia oraz procedur MEDAVAC – tłumaczy kierownik zajęć kpt. Aleksander Ziemiński.

Intensywne szkolenie, któremu poddawani są studenci wrocławskiej uczelni wojskowej procentuje zdobywaniem wielu nagród w różnego rodzaju zawodach i ćwiczeniach w kraju i za granicą. Do ostatnich osiągnięć zaliczyć można m.in.: zdobycie srebrnego medalu w międzynarodowym ćwiczeniu rozpoznawczym Armii Brytyjskiej „Cambrian Patrol 2013” , zajęcie pierwszego miejsca przez sierż. pchor. Bartłomieja Więcka i uzyskanie wyróżnienia przez sierż. pchor. Mateusza Kotasa w kursie dowodzenia realizowanego w Fort Benning w USA i ukończenie przez sierż. pchor.. Marka Jankowskiego ekstremalnego szkolenia w lasach równikowych Gujany Francuskiej.

tekst: mjr Piotr Szczepański
zdjęcia: kpt. Aleksander Ziemiński

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com