facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-04-02
 

Dwie wystawy Marka Waśkiela

W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach będą miały miejsce dwie wystawy fotografii Marka Waśkiela.

Dziki Zachód - parki narodowe USA

Późną jesienią  parki narodowe zachodnich stanów USA nagle pustoszeją. Znikają turyści i zaczyna tam królować przyroda i cisza. Bez wątpienia to najlepsza pora na spokojne podróżowanie po Dzikim Zachodzie. Wybór kilkudziesięciu zdjęć przedstawia krajobrazy najciekawszych parków narodowych zachodnich stanów USA.

Galeria Drugiego Planu - wystawa pt. Dziki Zachód - parki narodowe USA

Na wschodzie bez zmian

Marek Waśkiel od lat  fotografuje wschodnie nadgraniczne fragmenty Polski. Od Suwalszczyzny i Podlasia na północy po Roztocze i Bieszczady na Południu. Koncentruje się głównie na rejestrowaniu naturalnego krajobrazu tych okolic oraz przemijającego piękna wiatraków, wiejskich chałup czy zapomnianych cmentarzyków. Jednak zdjęcia, które powstają podczas wielu podróży i wędrówek nacechowane są dużą ilością ciepłego koloru i płynącego z niego radości. Nie ma w nich smutku, ponieważ autor koncentruje się na pięknie rejestrowanych chwil.

Galeria Fotografii DeKa - wystawa pt. Na wschodzie bez zmian

Marek Waśkiel - fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop, tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym e-magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com www.fotogea.com.


Obie wystawy czynne do 30 kwietnia 2014 r.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com