facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-09
 

Dwa sezony - Dwa Puchary

Zawody w Kirowie zakończyły rywalizację Lodowego Pucharu Świata 2011 w prowadzeniu oraz rozdzieliły tytuły Mistrzów Świata na czas...  Ostatnia pucharowa odsłona przyniosła kilka niespodzianek.


Arena w Kirowie (fot. Rožle Bregar)

Pięć pań przystępowało do zawodów z arytmetycznymi szansami na końcowy tryumf w klasyfikacji generalnej w prowadzeniu. Rok wcześniej rywalizujące zawodniczki rozdzieliła nieoczekiwanie debiutantka Anna Galljamowa, która jednak przeD obecnym sezonem podkreślała, że raczej nie liczy na obronę PŚ ze względu na powrót Marii Tołokoniny... Rzeczywistość okazała się jednak łagodna - po zwycięstwie w Saas-Fee dorzuciła także pierwsze miejsce w Kirowie. Tym samym zdobywając Puchar Świata drugi raz z rzędu i to w drugim sezonie startów!

Drugie miejsce w Kirowie, dające również drugie miejsce w "generalce" zdobyła Czeszka Lucie Hrozowa. Zaś powracająca po urlopie macierzyńskim Maria Tołokonina uplasowała się na trzeciej pozycji zarówno w ostatniej rundzie jak i ostatecznie w PŚ - choć w elimincjach i półfinale dominowała, szczególnie nad rodaczką Galljamową, która dopiero przypieczętowała sukces w finale.

Wielką niespodzianką, a zarazem wpadką zakończył się występ Włoszki Angeliki Rainer - aktualnej Mistrzyni Świata, która odpadła w półfinale i to na samym początku drogi...Stephanie Maureau w Kirowie (fot. Rožle Bregar)


Obserwatorzy Lodowego Pucharu Świata przypuszczali, że zawody w Kirowie będą odbywały się pod dyktando Rosjan. nikt jednak nie przypuszczał, że w znacznym stopniu Przyczynią się do tego słabe starty faworyta. Markus Bendler po dwóch zwycięstwach w poprzednich rundach i srebrnym medalu MŚ był murowanym faworytem - nawet jeśli ściany miałyby pomagać gospodarzom. Niemniej przepadł w półfinale, plasując się na 17 miejscu. Oczywiście taki występ pozbawił Austriaka, broniącego barw federacji rumuńskiej szansy na PŚ - a wystarczył tylko na 3 miejsce.

Okazję wykorzystał Maxim Tomiłow, który zwycięstwem w Kirowie przypieczętował zdobycie PŚ. Drugie miejsce zarówno w rundzie jak i klasyfikacji generalnej przypadło Koreańczykowi Young Park Hee. Trzecie miejsce zajął Walentyn Sypawin, który jednak nie odegrał znaczącej roli w całym Pucharze.

PŚ Kirow Klasyfikacja generalna PŚ 2011
Kobiety:
1. Anna Galljamowa, Rosja
2. Lucie Hrozowa, Czechy
3. Maria Tołokonina, Rosja

Mężczyźni:
1. Maksim Tomiłow, Rosja
2. Young Park Hee, Korea
3.Walentyn Sypawin, Rosja
Kobiety:
1. Anna Galljamowa, Rosja
2. Lucie Hrozowa, Czechy
3. Maria Tołokonina, Rosja

Mężczyźni:
1. Maksim Tomiłow, Rosja
2. Young Park Hee, Korea
3. Markus Bendler, AustriaW czasówkach rozegrane zostały Mistrzostwa Świata. Prymat potwierdziła Maria Tołokonina, zwyciężając z Marią Krasawiną oraz Nadjeżdą Galljamową (dobre starty siostry Anny w dwóch ostatnich edycjach zawodów międzynarodowych). Niespodzianką było przepadnięcie na dość wczesnym etapie Natalji Kulikowej i Iriny Bagajewy.

Na najwyższe podium powrócił Paweł Guljajew, który pokonał Iwana Spitsyna. Trzecie miejsce MŚ wywalczył tryumfator tegorocznego PŚ Paweł Batuszew.


Pełną tabelę wyników można znaleść na stronie UIAA.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com