facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-04-18
 

DRAGONTAIL MNT – GARMONT

Ostatnimi czasy powstało określenie „buty podejściowe”, które odnosi się do górskich półbutów z twardą podeszwą, zapewniających możliwość poruszania się po kamienistym, górskim terenie, głównie przeznaczonych dla profesjonalistów.

Takie właśnie są buty firmy GARMONT, model Dragontail MNT. Podeszwa Vibram® Maton wykonana jest z miękkiej gumy, przednia jej część posiada specjalny profil umożliwiający wspinanie na niezbyt trudnych drogach. Prócz tego podeszwa lekko zachodzi na nosy butów, osłaniając je. Część środkowa podeszwy, wykonana z amortyzującego, miękkiego nylonu Frame Flex Lite, zapewnia dodatkowo sztywność buta. Wewnętrzna wkładka, również miękka i stosunkowo gruba, wykonana jest z porowatej pianki CCS (comfort climat system).

Buty wykonano z grubego zamszu. Dodatkowe wzmocnienia w postaci gumowego otoku, zabezpieczające przed mechanicznymi uszkodzeniami, okalają właściwie całe buty. System sznurowania, tak ważny jeśli chodzi o komfort i dopasowanie do stopy, tworzy osiem par otworów, które zaczynają się bardzo nisko. Język wszyty jest do buta od dołu, na zewnątrz wykończono go pomarańczową taśmą, umożliwiającą przeplecenie sznurowadeł. System HEEL LOCK to wszyta wokół cholewki taśma umożliwiająca zaciskanie obwodu buta. Nad napiętkiem znajduje się pętelka ułatwiająca wkładanie butów.

Dragontaile MNT nie posiadają membrany Gore-Tex, ale w wersji GTX znajdziemy takową. Zwracają na siebie uwagę dzięki atrakcyjnemu dizajnowi i stonowanej kolorystyce. Buty występują w kilku wersjach kolorystycznych i ciężko ocenić, która jest najładniejsza. Na zewnątrz gumowego otoku znajduje się napis GARMONT i wytłoczone logo firmy.OCENA

To solidne i wytrzymałe buty. Miękki Vibram® Maton gwarantuje dobrą przyczepność nawet na mokrej skale. Profil w części przedniej daje oparcie na występach skalnych, gdyż jest to pełna guma bez nacięć. Twardą podeszwę docenimy, podchodząc żlebem czy nierównym terenem skalnym.
Jednocześnie amortyzująca część Frame Flex Lite sprawdza się, gdy wracamy asfaltem z Morskiego Oka.
Miękka i porowata wkładka wewnętrzna grubości 7 mm, której porowatość łatwo sprawdzić, wpływa korzystnie na komfort chodzenia.
Wzmocnienie czubów i pięt daje ochronę stopom, gdy jesteśmy narażeni na urazy. Jeśli uderzymy w kamień przodem buta, wywinięta podeszwa zabezpieczy dodatkowo czuby, również przed odklejaniem się. Wysoka cholewka w tylnej części chroni wrażliwe ścięgno Achillesa. Warto zwrócić uwagę na język: dzięki temu, że został wszyty wysoko, drobiny nie dostają się tak łatwo do wnętrza butów.
Sznurowanie może i zabiera trochę czasu, ale dopasowanie buta do stopy jest dzięki temu zagwarantowane.
Pomarańczowa taśma naszyta na zewnątrz języka umożliwia jego pełną stabilizację poprzez przeplecenie sznurówek i całkowicie eliminuje możliwość przesuwania kostki na boki. System HEEL LOCK, czyli blokowanie pięty taśmą ściąganą wokół cholewki buta, sprawdza się, gdy parę razy zmokniemy i Dragontaile ułożą się na naszej nodze.
Wtedy on nie pozwala na rozciągnięcie się cholewki, gdyż sznurowadłami możemy ściągnąć taśmę znajdującą się na bokach i precyzyjnie dopasować but do stopy.
Garmont Dragontail MNT to bardzo fajne i mocne podejściówki. Godne polecenia jako uzupełnienie zestawu górskich butów – aż chce się w nich chodzić!

Dystrybutor: Paker Warszawa www.paker.pl


Piotr Jasieński, rat. TOPR

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com