facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dean Potter wbiega na Half-Dome

Trasa która pokonał Dean Potter (fot Jennifer Rapp)


43 letni już Dean Potter to postać znana chyba każdemu kto śledzi ekstremalne doniesienia z gór. Jego dokonania wspinaczkowe (w szczególności solowe), highlinowe czy w skokach BASE mogliśmy na wielu mrożących krew w żyłach filmikach. Teraz jednak ten rezydent Yosemite odnalazł nowe hobby - bieganie. Jednak nie byłby sobą gdyby po prostu ograniczył się do zwykłego przebiegnięcia półmaratonu:-) Dean uprawia coś, co sam nazywa „ultra climbing” - czyli połączenie długodystansowego biegania i wspinania solo.

 

3 maja zaatakował jeden z ciekawszych projektów w Dolinie - pobicie czasu na Half Dome. Poprzedni rekord to wynik Kyle Williamsa, który dokonał tego w czasie 2:23:51 (łączny czas wbiegnięcia i zbiegnięcia). Dean pobił ten czas o 5 minut i 59 sekund. Potter wystartował trasą Sierra Point Trail jednak wkrótce opuścił ścieżkę, aby szczyt osiągnąć ośmiowyciągową drogą Snake Dike o trudnościach 5.7.

 

Do uprawiania ultra-climbingu zainspirował Deana jego przyjaciel, jeden z najlepszych na świecie ultramaratończyków Scott Jurek. Amerykanin ma zamiar rozwijać tą dyscyplinę i wytyczać kolejne cele do pobicia. Teraz pragnie złamać czas 2 godzin na Half Dome. Ciekawi jesteśmy, czy ta dyscyplina znajdzie wielu naśladowców:-) 

źródło: rockandice.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com