facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dean Potter wbiega na Half-Dome

Trasa która pokonał Dean Potter (fot Jennifer Rapp)


43 letni już Dean Potter to postać znana chyba każdemu kto śledzi ekstremalne doniesienia z gór. Jego dokonania wspinaczkowe (w szczególności solowe), highlinowe czy w skokach BASE mogliśmy na wielu mrożących krew w żyłach filmikach. Teraz jednak ten rezydent Yosemite odnalazł nowe hobby - bieganie. Jednak nie byłby sobą gdyby po prostu ograniczył się do zwykłego przebiegnięcia półmaratonu:-) Dean uprawia coś, co sam nazywa „ultra climbing” - czyli połączenie długodystansowego biegania i wspinania solo.

 

3 maja zaatakował jeden z ciekawszych projektów w Dolinie - pobicie czasu na Half Dome. Poprzedni rekord to wynik Kyle Williamsa, który dokonał tego w czasie 2:23:51 (łączny czas wbiegnięcia i zbiegnięcia). Dean pobił ten czas o 5 minut i 59 sekund. Potter wystartował trasą Sierra Point Trail jednak wkrótce opuścił ścieżkę, aby szczyt osiągnąć ośmiowyciągową drogą Snake Dike o trudnościach 5.7.

 

Do uprawiania ultra-climbingu zainspirował Deana jego przyjaciel, jeden z najlepszych na świecie ultramaratończyków Scott Jurek. Amerykanin ma zamiar rozwijać tą dyscyplinę i wytyczać kolejne cele do pobicia. Teraz pragnie złamać czas 2 godzin na Half Dome. Ciekawi jesteśmy, czy ta dyscyplina znajdzie wielu naśladowców:-) 

źródło: rockandice.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-02-27
BIEGI GÓRSKIE
 

The North Face przedstawia Summit Series VECTIV™ 2.0

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-02-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Przez całe Alpy - na ziemi i w powietrzu

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-02-03
BIEGI GÓRSKIE
 

Poszukiwani bohaterowie - DYNAFIT Trailhero

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-31
BIEGI GÓRSKIE
 

Biegi w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com