facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-08-20
 

Dean Potter dołącza do adidas Outdoor Team

Podczas drugiej edycji imprezy adidas ROCKSTARS, odbywającej się w hali Porsche Arena w Stuttgarcie, adidas Outdoor oraz prawdziwy wizjoner wspinaczkowy, slackliner, skoczek BASE i samozwańczy akrobata powietrzny, Dean Potter, ogłosili nawiązanie współpracy.
Potter (l. 40) dołączy tym samym do grupy najbardziej inspirujących sportowców outdoorowych na świecie, do którego należą już takie znakomitości jak Beat Kammerlander, Sasha DiGiulian czy Alexander i Thomas Huberowie.
 

 
„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Dean wzbogaci zespół adidas Outdoor Team o swoje liczne talenty i wizjonerskie podejście do wertykalnego świata” – mówi Axel Burkhardt, Head of Global Sports Marketing Olympic Sports, Cycling, Outdoor.
 
Potter, który przygodę ze wspinaniem zaczął w 1988 roku, zyskał powszechne uznanie dzięki swoim ekstremalnym realizacjom w wielu dziedzinach tego sportu – od rekordów czasowych na drodze the Nose na El Capitanie, przez wspinanie rysowe w rejonie Utah do stopnia trudności 5.14/8b, po przejście solowe na Cerro Torre w Patagonii. Jednakże, jego zainteresowania coraz bardziej zmierzają w kierunku slackliningu i skoków BASE oraz ich kombinacji. Jak przyznaje Burkhardt: “Dean w rewolucyjny sposób zaciera granice między tymi dyscyplinami, co czyni go jednym z prawdziwych ambasadorów społeczności outdoorowej na skalę światową.”
 
Sam Potter mówi, że bardzo cieszy się z perspektywy współpracy z adidas Outdoor. Co ciekawe, to właśnie Beat Kammerlander  jako pierwszy pokazał Amerykaninowi Deep Blue Sea (5.12+/7c), ponad 300-metrową drogę biegnącą północną ścianą Eigeru, którą Potter wspiął się później w stylu FreeBASE (bez liny i dodatkowej asekuracji, ale za to ze spadochronem na wypadek odpadnięcia).
 
“W skład zespołu, do którego dołączę wchodzi zarówno wielu z moich prywatnych bohaterów starszego pokolenia, jak i niezwykłe młode talenty. Współpraca będzie dla mnie szansą na realizację kolejnych celów w jednym szeregu ze wspinaczami, którzy tworzyli i dalej tworzą historię tego sportu.” – komentuje współpracę Potter.
 
Odwiedź:
www.adidas.pl/outdoor
www.facebook.com/adidasoutdoor
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com