facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-12-31
 

Dagestan - górska wieża Babel

8 stycznia 2015 roku zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach cyklu „Podróże małe i duże” - z niezwykle aktywną rodziną: Konradem, Beatą i Mikołajem Tulejami.

Najmłodszy członek rodziny od początku był zabieramy przez rodziców na górskie wędrówki w nosidle. Obecnie ma lat 9 i jest najmłodszym alpinistą, który zdobył gruziński szczyt Tikanadzadze 3436 m n.p.m. Tulejowie najchętniej odwiedzają rejon Kaukazu. My razem z nimi przeniesiemy się do Dagestanu.

Podczas pokazu zobaczymy autostopową i pieszą podróż „rodziny z dzieckiem w plecaku” przez wielokulturową krainę gór, gdzie w kamiennych aułach byli porywani przez: Awarów, Dargijczyków, Lezginów, Laków, Tabasaranów, Agułów i Andyjczyków. Odbędziemy spotkanie z dagestańskim "terroryzmem” oraz muzułmańską wieżą Babel.

Konrad Tulej, Beata Rudnik-Tulej, Mikołaj Tulej to pasjonaci rodzinnego, niekomercyjnego podróżowania w poziomie i w pionie; amatorzy górskich klimatów, backpackerzy i autostopowicze. W ostatnich latach eksplorują kulturowo i górsko Kaukaz, gdzie czują się jak u siebie w domu. Prowadzą stronę www.zdzieckiemwplecaku.pl.

 Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2015 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.


Więcej informacji: www.mcdis.pl

 Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com