facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-17
 

Czyste Tatry 2014: wolontariusze

Ruszyła rejestracja wolontariuszy na Czyste Tatry 2014

W pierwszy weekend lipca już po raz trzeci kilka tysięcy wolontariuszy wyruszy z Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem na górskie szlaki, by oczyścić je z pozostawionych tam śmieci. „Czyste Tatry” będą w tym roku projektem transgranicznym, gdyż do akcji postanowili przyłączyć się Słowacy. Na stronie internetowej ruszyła już rejestracja, a na liście powoli pojawia się coraz więcej nazwisk.

„Czyste Tatry” mają na celu nie tyle jednorazowe posprzątanie szlaków i wsparcie tym samym działań Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale przede wszystkim podniesienie świadomości Polaków. Organizator akcji, Stowarzyszenie Czysta Polska, stawia na działania długofalowe, których efektem ma być malejąca ilość śmieci zbieranych w Tatrach oraz innych regionach kraju, które wkrótce zostaną objęte podobnymi inicjatywami.

W dniach 3-6 lipca Dolna Rówień Krupowa w Zakopanem zmieni się w prawdziwe miasteczko festiwalowe, wypełnione po brzegi wolontariuszami z całej Polski. W 2013 roku na szlaki wyruszyło 3000 wolontariuszy. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 5000 zaangażowanych: harcerzy, wychowanków Siemachy oraz osób prywatnych. Co więcej akcja sprzątania obejmie również słowacką część Tatr, dzięki zaangażowaniu naszych sąsiadów zza południowej granicy. Nie zabraknie znanych ambasadorów ze świata sportu i kultury. Tradycyjnie zaplanowano także koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Fot. arch. Czyste Tatry
W drugim tygodniu marca został postawiony pierwszy krok trzeciej edycji „Czystych Tatr”. Na stronie internetowej akcji pod adresem: http://www.czystetatry.pl/o-akcji/rejestracja/ rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy. Na liście od razu pojawiły się pierwsze nazwiska chętnych i trudno się dziwić, bo trzy dni spędzone na olbrzymim polu namiotowym w samym centrum Zakopanego i wspólne wędrówki po Tatrach podczas ich sprzątania pozostawiając niezapomniane przeżycia i budują nowe przyjaźnie.

Jak co roku każdy z wolontariuszy będzie mógł liczyć na prowiant oraz koszulkę, która jednocześnie stanie się jego identyfikatorem. Zarejestrowani uczestnicy akcji są uprawnieni do bezpłatnego wchodzenia na teren TPN oraz do swobodnego poruszania się po terenie bazy na Dolnej Równi Krupowej. Użytkownicy pola namiotowego otrzymają trwałe opaski na rękę i tylko takie osoby będą mogły wchodzić na jego teren.

Już wkrótce kolejne informacje z przygotowań do III Finału Czystych Tatr.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com