facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-25
 

Czyste Tatry: finał tuż tuż

Dokładnie za 10 dni na Dolnej Równi Krupowej staną pierwsze namioty wolontariuszy tegorocznej edycji akcji Czyste Tatry. Już niemal wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, ale w biurze Stowarzyszenia Czysta Polska trwa nieustanna gorączka przed zbliżającym się finałem.

Znany jest już pełen plan dni Czystych Tatr, począwszy od piątkowego poranka 4 lipca, aż po zakończenie akcji w niedzielne przedpołudnie. Wolontariusze będą mogli bawić się na sześciu koncertach, które zagrają dla nich Wojciech Ezzat, Filip Mettler, Maja Hyży, Hatbreakers, Magda Steczkowska z zespołem Indigo oraz Future Folk. Podczas panelu górskiego, dzień przed wielkim sprzątaniem szlaków będzie okazja do spotkań z legendą polskiego himalaizmu Krzysztofem Wielickim, naszym najlepszym ultramaratończykiem górskim Marcinem Świercem oraz Jakubem Hornowskim z TOPR.

Jedyną niewiadomą pozostaje wynik sprzątania, który miejmy nadzieję nie przerośnie zeszłorocznych 860 kg śmieci. Będzie to oznaczać, że organizowana już po raz trzeci akcja „Czyste Tatry” przynosi zamierzone skutki i zmienia świadomość oraz zachowania turystów odwiedzających nasze najwyższe góry. Aby było lepiej i piękniej nie potrzeba wielkiego wysiłku.

- W ubiegłym roku udało nam się wspólnie zebrać niemal tonę śmieci. Aby dokonać takiego wyczynu wcale nie trzeba wiele – ekologiczne worki, wytrzymałe rękawiczki oraz prawdziwy zapał naprawdę wystarczą. Dziś ważna jest po prostu autentyczna troska o naturę i świadomość tego, że każdy z nas – nawet poprzez niewielkie gesty – może przyczynić się do ochrony przyrody. Dlatego gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Czyste Tatry” i wspólnego sprzątania górskich szlaków w pierwszy weekend lipca – mówi Waldemar Kletkiewicz, senior brand manager marki Jan Niezbędny, Sarantis Polska.Czyste Tatry odbędą się w dniach 3-6 lipca, a ich bazą będzie Dolna Rówień Krupowa. Do udziału w akcji można wciąż rejestrować się za pomocą formularza na stronie: http://www.czystetatry.pl/o-akcji/rejestracja/. Do tej pory chęć sprzątania wyraziło już nieco ponad 1500 wolontariuszy. Ambasadorami akcji zostali m.in. Robert Makłowicz, Rafał Sonik, Paulina Holtz, Mateusz i Michał Ligoccy, Jarosław Kazberuk, czy Robin Szustkowski.

W środę 25 czerwca o godzinie 11:00 w Centrum Olimpijskim odbędzie się konferencja prasowa Czystych Tatr, która rozpocznie odliczanie ostatnich 10 dni dzielących nas od wyjścia wolontariuszy na szlaki.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com