facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-10
 

Czukotka – Alaska 2013

Czukotka – Alaska 2013 czyli wpław przez Cieśninę Beringa

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza 13 marca 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 na kolejny pokaz z cyklu „Podróże małe i duże”. Tym razem dotrzemy z Półwyspu Czukockiego w Rosji na Alaskę w USA... wpław. Wyczyn pływacki był dla Rafała Ziobro pretekstem do odbycia podróży na daleką północ.

Między 5 a 11 sierpnia 2013 r. Rafał Ziobro, pływak długodystansowy z Krakowa, wspólnie z sześćdziesięcioma innymi pływakami z szesnastu krajów przepłynął wpław odcinek między Przylądkiem Dieżniowa na Czukotce a osadą Cape Prince of Wales na Alasce.

W ciągu 6 dni pływacy pokonali około 134 km przy temperaturze wody od 3 do 11 stopni Celsjusza i temperaturze powietrza około 4-10 stopni. Nie używali żadnych pianek ani skafandrów. Sztafeta była nie tylko wyzwaniem sportowym, ale także organizacyjnym. Cały czas byli eskortowani przez statek-szpital oraz trzy łodzie ratunkowe, które zabezpieczały ich próbę oraz wyznaczały kierunek. Największym wyzwaniem okazały się bardzo trudne warunki pogodowe, miejscami sztormowe (wiatr do 20 m/s i fale do 5-6 m wysokości) oraz bardzo silne prądy morskie.

Sztafecie udało się pokonać wspólnie całą Cieśninę Beringa i wyczyn ten wpisano do Księgi Rekordów Guinnesa.

Rafał Ziobro (37 lat), jedyny polski uczestnik tej wyprawy, pochodzi z Krakowa. Jest zawodnikiem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przygotowuje się do swoich wyzwań pod okiem trenera Sławka Żuka. Ma na swoim koncie między innymi pierwsze polskie przepłynięcie Cieśniny Gibraltarskiej oraz Cieśniny Magellana, o czym także opowie na pokazie.Zapraszamy 13 marca 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 do kina MCDiS (ul. Zamkowa 4, Niepołomice). W czasie pokazu konkursy z nagrodami, a po - możliwość porozmawiania z gościem przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach w Piwnicy Dźwięku :)

Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com