facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-02-18
 

Czekan Dron Climbing Technology - doskonały i niezawodny

Wybór odpowiedniego czekana, dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością nie jest łatwą sprawą. Dlatego przedstawiamy dzisiaj propozycję czekana łączącego wszystkie cechy, które składają się na doskonałe, niezawodne i wszechstronne narzędzie.
Jest to czekan włoskiej firmy Climbing Technology, która zasłynęła już na polskim rynku jako producent sprzętu wysokiej klasy w atrakcyjnych cenach.

Najważniejszym elementem każdego czekana jest głowica. Dron posiada głowicę z maksymalnie wytrzymałej kutej na gorąco stali, która daje pewność i budzi zaufanie. Samo ostrze jest agresywnie zakrzywione i dość wąskie, dzięki czemu lepiej „siada” w „betonie” oraz lodzie, nie krusząc go. Wyprofilowana głowica wygodnie leży w dłoni na średnio-stromych podejściach, a łopatka została pomniejszona dla zaoszczędzenia wagi oraz zaostrzona, by umożliwić odłupywanie lodu.

Stylisko wykonane z lekkich stopów jest zakrzywione, by umożliwić wygodne wbijanie ostrza w twardy śnieg lub lód. Z drugiej strony, dolna część styliska czekana Climbing Technology Dron jest prosta, dzięki czemu łatwo można wbić go głęboko w śniegu. Czekan Dron posiada oczywiście stylisko typu T, o podwyższonej wytrzymałości na zginanie, co umożliwia zakładanie stanowiska. Ta cecha na stromym stoku jest bardzo istotna dla zaawansowanych turystów i znaczcie poszerza zastosowanie czekana. Nadany czekanowi profil z jednej strony umożliwia lepszą penetrację lodu przy wbijaniu ostrza, a drugiej – ułatwia używanie czekana do podpierania się podczas podejścia na średnio stromych stokach.


Ogumowanie dolnej części styliska zostało wykonane w sposób nie ograniczający możliwości łatwego osadzania czekana w zmrożonym śniegu. Dodatkowo - dzięki malowaniu kataforetycznemu tak głowica jak i grot charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na korozję.

Podsumowując, czekan CT Dron z pewnością sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach i sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających turystów i alpinistów.

Cena detaliczna: 419 zł

Tekst: Snap Outdoor

Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com