facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-03-13
 

Czas na skitury!

Marzec i kwiecień to najlepsza część sezonu, by spróbować narciarskich wycieczek. W Tatrach panują całkiem dobre warunki, a według najnowszych prognoz pod koniec tygodnia w górach znów spadnie śnieg.

Skituring to najprostszy i najwygodniejszy sposób, by uciec od kolejek i tłumów na stokach. Narty z odpowiednimi wiązaniami i foki (dwa pasy specjalnego materiału przyklejanego do ślizgów) wystarczą, by zapomnieć o wyciągach i szukać swoich własnych linii zjazdu.

„Warto na początku skorzystać z porad kogoś bardziej doświadczonego. Wskazówki dotyczące obsługi sprzętu, wyboru trasy i techniki podchodzenia pozwolą w pełni cieszyć się możliwościami, jakie dają skitury. Jednak najważniejsze sprawy to wiedza na temat zagrożeń i umiejętność obsługi sprzętu lawinowego. Bez tych podstaw nikt nie powinien oddalać się od granic ośrodków narciarskich” - mówi Jacek Będkowski, organizator akcji kursylawinowe.pl, w ramach której w Tatrach odbywają się szkolenia lawinowe, skiturowe i skialpinistyczne.

W miniony weekend uczestnicy jednego z kursów odbyli dwie wycieczki, w ramach których zjechali z Przełęczy pod Kopą Kondracką, Świnickiej Przełęczy i Zawratu. Kolejne szkolenie skiturowe odbędzie się w dniach 4 - 6 kwietnia, planowana jest wycieczka ze Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich do Schroniska Murowaniec.

W marcu i kwietniu odbywały się będą także kursy lawinowe. Wszelkie informacje na temat ich programu i dostępności miejsc znaleźć można na stronach: www.kursylawinowe.pl oraz www.facebook.com/lawiny.

Partner strategiczny: PZU
Akcję wspierają: The North Face, Nikon, Uvex, Odlo, Black Diamond, Armada, Mammut
Partnerzy akcji: TPN, TOPR
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com