facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-07-26
 

Cykl trudnych biegów górskich

Prawie 500 zawodników i 100 zawodniczek zostało sklasyfikowanych w cyklu biegów górskich Salomon S-LAB 2013. Aby pojawić się w rankingu należało wziąć udział w przynajmniej jednym biegu, który wchodził do cyklu: Biegu Marduły (czerwiec, Tatry), Maratonie Gór Stołowych (lipiec, Góry Stołowe) i Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (lipiec, Dolny Śląsk).
W tym ostatnim punkty w cyklu były przyznawane na jednej z trzech tras Biegu 7 Szczytów (235 km!), Złotym Maratonie (42 km) i Złotym Półmaratonie (21 km).

Pierwszych czterech mężczyzn wzięło udział we wszystkich trzech biegach, ale tylko Marcin Świerc wygrał każdy, w którym startował (Marduła, Maraton Gór Stołowych i Złoty Maraton) i ze sporą przewagą wygrał cały cykl. To też prawdopodobnie wróży, kto ma szansę w tym sezonie być najlepszym biegaczem górskim na dłuższych dystansach… Drugie miejsce przypadło Pawłowi Dybkowi, koledze Marcina z Teamu Salomon Suunto, który do ostatniej chwili nie był pewien, czy w ogóle uda mu się wskoczyć na podium. Ale trzecie miejsce w Złotym Maratonie wystarczyło na srebro. Trzeci z panów, Robert Faron, był drugi w ostatnich zawodach, co dało mu brąz w ostatecznej klasyfikacji.U najwyżej sklasyfikowanych pań tylko Magda Łączak ścigała się trzy razy, ale Marzka Janerka-Moroń, która zajęła drugie miejsce, wygrała najdłuższy bieg górski w Polsce Bieg 7 Szczytów, i już tylko za to należało jej się bardzo wysokie miejsce. Natomiast trzecia Kinga Pachura świetnie zaprezentowała się w Złotym Półmaratonie, co po starcie w Biegu Marduły zapewniło jej podium.


Ideą cyklu Salomon S-LAB było umożliwienie rywalizacji zawodnikom na trudnych, górskich trasach i wyłonienie najlepszych w dłuższych biegach górskich. W obu kategoriach kobiet i mężczyzn nagradzano po 10 osób, które oprócz sprzętu biegowego z serii S-LAB, otrzymywały nagrody finansowe. Pula nagród wyniosła ponad 20 tys. zł.

Do udziału w cyklu zapraszamy także w 2014 roku!

Pełne wyniki i ranking: http://trailrunning.pl/wyniki-2/Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com