facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-04-29
 

Craghoppers: ochrona przed Zika i malarią

Kolekcja odzieży NosiLife to kompletny i wszechstronny wybór lekkich ubrań dla podróżników, które zapewniają stałą i bezpieczną ochronę przed wszelkiego rodzaju owadami, gryzącymi insektami, a w szczególności komarami oraz chorobami, które przenoszą.

Wejście na niezdobyte himalajskie szczyty, wyprawa do źródeł Amazonki, spływ najgłębszym kanionem świata w Peru, albo spacer w labiryncie uliczek azjatyckich miast. Podróżnicy i eksploratorzy docierają wszędzie, znosząc różnorodne warunki pogodowe i przebywając w ekstremalnie odmiennych strefach klimatycznych. Stara się im dotrzymać kroku odzież Craghoppers dostosowana do każdego wyzwania, jakie stawiają przed nią najbardziej wymagający poszukiwacze przygód.

Craghoppers dba nie tylko o komfort użytkowników, ale również o ich życie, chroniąc – dzięki innowacyjnej technologii NosiLife – przed zarażeniem takimi chorobami przenoszonymi przez komary jak malaria czy wirusem Zika.

 

Fot. arch. CraghoppersKolekcja odzieży NosiLife to kompletny i wszechstronny wybór lekkich ubrań dla podróżników, które zapewniają stałą i bezpieczną ochronę przed wszelkiego rodzaju owadami, gryzącymi insektami, a w szczególności komarami oraz chorobami, które przenoszą. Innowacja tej odzieży polega na tym, że Craghoppers jako jedyna firma w Europie ma w swojej ofercie produkty z trwałą impregnacją, która się nie spiera. Repelent został trwale wpleciony w strukturę materiału, zapewnia więc skuteczne działanie przez cały okres użytkowania, co potwierdzają badania wykonane przez niezależne laboratoria badawcze. NosiLife ogranicza ilość ugryzień nawet o 90%, co oznacza o 90 % mniejsze ryzyko zachorowania.

Sama struktura materiału i gęsty splot tworzą solidną barierę, której nie mają szans pokonać moskity szukające najsmaczniejszych odmian ludzkiej krwi. Dodatkowa unikalna technologia NosiLife odstraszająca uciążliwe owady powoduje, że możemy czuć się bezpiecznie eksplorując najbardziej gęstą dżunglę i ociekający deszczem mokry las tropikalny.

 

Fot. arch. CraghoppersOdzież tę doceniają badacze, którzy na co dzień muszą z tak trudnymi warunkami się borykać. Ubrania marki Craghoppers w technologii NosiLife są noszone przez pracowników Fundacji Dian Fossey w Centrum Badań Karisoke w Rwandzie, zajmujących się ochroną goryli górskich, prowadzący działalność w wilgotnym klimacie, gęstym lesie deszczowym i na dużej wysokości. Dostawa 70 kompletów umundurowania złożonego z koszul, bluz i spodni Craghoppers dotarła właśnie do rezerwatu Imire w Zimbabwe, znanego ze sprawowania opieki nad czarnymi nosorożcami, gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Ambasadorem prowadzonego przez rodzinę Traversów rezerwatu Imire, jest Tomek Michniewicz, polski dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i autor książek reportażowych.

 

Fot. arch. Tomek MichniewiczWśród asortymentu Craghoppers znajdziemy ubrania na każde warunki, ale firma wierzy, że najbardziej docenią wprowadzone innowacyjne technologie podróżnicy wybierający się do krajów o gorącym klimacie. Podróż tam, będąc zabezpieczonym przez odzież od stóp do głów, to rzeczywiście duży komfort zarówno dla ciała, jak i psychiki. Lepiej na miejscu podziwiać ciekawe krajobrazy i niesamowite zabytki niż wypatrywać latających naokoło komarów.

 O marce
Od ponad 50 lat Craghoppers zajmuje się produkcją odzieży dla podróżników i poszukiwaczy przygód docierających w najdalsze zakątki świata, gdzie poddają ją najpoważniejszym sprawdzianom i testom. Początki firmy sięgają 1965 roku. Wtedy to grupa zapaleńców z West Yorkshire w Anglii zaczęła poszukiwania materiałów do projektowania ubrań, które miały wytrzymać warunki panujące podczas wyprawy na Mount Everest. Wyprawa zakończyła się powodzeniem, a dalszy rozwój firmy to produkcja odzieży dla podróżników i poszukiwaczy przygód odpowiednich na każdą porę roku i przystosowanych do różnych stref klimatycznych. Ściśle współpracuje z Bear Gryllsem, oferując linię odzieży opartą o jego pomysły i na podstawie jego projektów. Od 1995 roku Craghoppers wchodzi w skład Regatta Group z siedzibą w Manchesterze. Strona: www.craghoppers.comKOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com