facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-01-24
 

Collomb - Patton i Luebke najlepsi

Po kilku dniach oczekiwania udało się rozegrać pierwsze w tym roku zawody cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face. Na starcie we włoskim Courmayeur stanęło kilkudziesięciu najlepszych freeriderów na świecie.

Wśród narciarzy triumfował Loic Collomb - Patton z Francji, a wśród snowboardzistów Sammy Luebke z USA.

Amerykanin pokonał zbocze Cresta Youla z ogromną prędkością, zaliczając przy okazji kilka skoków, w tym ładne frontside 360.

"Swoją linię wybrałem już pierwszego dnia. Myślałem, żeby coś zmienić, ale ostatecznie cieszę się, że trzymałem się swojej pierwszej decyzji. Warunki były naprawdę świetne, przy każdym skręcie masa śniegu sypała mi się prosto w twarz" - powiedział zwycięzca po ogłoszeniu wyników. Drugie miejsce na podium zdobył Sascha Hamm z Wielkiej Brytanii, a trzecie Ludo Guillot - Diat z Francji.Fot. arch. Swatch Freeride World Tour by The North Face

 

 


Najlepszy wśród narciarzy Loic Collomb - Patton po raz pierwszy w karierze startował w zawodach FWT. Jednak swoim niesamowicie szybkim przejazdem, rozpoczętym od dużego skoku ze skał, a zakończonym 360-tką z naturalnego wybicia u podnóża ściany, pokazał, że może powalczyć o najwyższe lokaty na koniec sezonu. Drugie miejsce wśród narciarzy zajął Amerykanin Josh Daiek, a trzecie Jeremie Heitz ze Szwajcarii.Fot. arch. Swatch Freeride World Tour by The North FaceKolejne zawody cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face odbędą się w Chamonix. Jeżeli warunki na to pozwolą zawodnicy i zawodniczki staną na starcie już w najbliższą sobotę.

Rywalizację będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem stron: http://freerideworldtour.com i https://twitter.com/FreerideWTour.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com