facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-02
 

Canada Goose - puch, futro i...

Najcieplejsze kurtki Canada Goose z powodzeniem sprawdzają się nawet w najzimniejszych miejscach na ziemi! Dlaczego są tak niezawodne? Kluczem do zrozumienia tego fenomenu są zastosowane materiały i technologie.

Canada Goose to firma, która narodziła się w niewielkim magazynie w Toronto pięćdziesiąt lat temu. Od tego czasu zyskała międzynarodową renomę i stała się jedną z nielicznych firm, które oferują doskonałą odzież na ekstremalne warunki.

 

Dlaczego puch?
W ciągu 50 lat Canada Goose stworzyła markę, która opiera się na zrozumieniu technologii izolacji puchowej. Ta wiedza pozwoliła na stworzenie najlepszej jakości mieszanki puchu, która odpowiada wymaganiom kurtek puchowych, przeznaczonych do różnych, często ekstremalnych warunków. Canada Goose dba o to, by właściwy rodzaj puchu znalazł się we właściwym produkcie. Puch to najlepszy na świecie izolator. Każda uncja (28 gram) puchu ma około 2 milionów puszystych włókienek, które tworzą naturalne poduszki powietrzne tworzące naturalną izolację. Puch przy tym jest lżejszy i cieplejszy niż popularne obecnie syntetyczne ociepliny. Płaszcze i kurtki puchowe mogą służyć przez wiele lat.
Bardzo ważny jest fakt, że puch stosowany przez Canada Goose jest ubocznym produktem przemysłu drobiowego i nie jest pozyskiwany od żywych ptaków. Jest przebadany laboratoryjnie i posiada certyfikat poświadczający hipoalergiczność.

 


Dlaczego futro?
Dla Canada Goose funkcjonalność jest najważniejsza. Kurtki są projektowane do użytkowania w najzimniejszych miejscach na ziemi, gdzie skóra twarzy może szybko ulec odmrożeniom. Futerko wokół kaptura nie pozwala na wpływanie zimnego powietrza do środka, a jednocześnie utrzymuje ciepło wokół twarzy. W trudnych zimowych warunkach naturalne futro nie jest najlepszym wyborem, jest jedynym wyborem. Sztuczne futro nie chroni tak dobrze jak futro naturalne.
Przed zimnem najlepiej chronią futra wilka i kojota. Do produkcji kurtek Canada Goose wybrano futro kojota ze względu na jego obfitość, jednocześnie kojot w wielu regionach Kanady jest uważany za szkodnika atakującego zwierzęta domowe, a często też zwierzęta innych gatunków, które są pod ścisłą ochroną. Przy nabywaniu futra przestrzegane są wszystkie procedury oraz wytyczne branżowe i regulacje rządowe.

 Poprzez zakup futra od sprawdzonych dostawców firma Canada Goose wspiera społeczność kanadyjskiej Północy i jej sposób życia, mocno identyfikując się z jej wartościami głęboko opartymi na poszanowaniu harmonii z naturą. Futro naturalne stosowane jest przez Canada Goose od pół wieku i nie wynika z mody, a wyłącznie z przekonania, że jest niezastąpionym elementem odzieży przeznaczonej na ekstremalne warunki pogodowe. Jednocześnie firma zdaje sobie sprawę, że noszenie futer jest indywidualnym wyborem, dlatego produkuje także kamizelki bez futra, które są lżejsze i przeznaczone na bardziej umiarkowany klimat oraz do ćwiczeń tlenowych.

Technologie stosowane w produktach Canada Goose


1. ARCTIC TECH


Najbardziej sprawdzony materiał, stosowany w kurtkach przeznaczonych do pobytu w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

2. TRI-DURANCE HSTrójpowłokowa, laminowana tkanina hard shell z najwyższej klasy klejeniem i 4-stronną rozciągliwością. Jest to całkowicie wodoodporny i oddychający materiał charakteryzujący się najwyższą trwałością i wydajnością.

3. TRI-DURANCE SS


Trójpowłokowa, laminowana tkanina softshell z podszyciem polarowym, co czyni tkaninę najcieplejszą i najwygodniejszą. Jest ona również całkowicie wodoodporna, oddychająca oraz charakteryzująca się najwyższą trwałością i wydajnością.

4. ISO PEAK 2L


Dwuwarstwowy, laminowany i dobrze rozciągliwy eco hardshell ripstop jest jednym z najlżejszych, najbardziej trwałych materiałów, idealny do wymagających wysokiej wydajności wysiłków.

5. FEATHER LIGHT 10D


Lekki jak piórko i niezwykle trwały materiał idealny dla warstw wierzchnich przeznaczonych do wysiłków o wysokiej wydajności i intensywności.

6. BASECAMP 20D


Klasyczna i wytrzymała konstrukcja ripstop, która pozytywnie przeszła próbę czasu pod względem trwałości. Pełna wiatroszczelność zapewnia najbardziej niezawodne warunki, wydajność i wszechstronność.

7. TENSILE TECHMateriał softshell charakteryzujący się rozciągliwością w każdym kierunku. Ponadto jest oddychający i odporny na ścieranie.

8. RESISTOR 40D


Najbardziej funkcjonalny, odporny na ścieranie i trwały mikro-ripstop. Idealny do stosowania wielofunkcyjnego i intensywnej aktywności przez cały dzień.

 

Thermal Experience Index (TEI)
Canada Goose opracowała Thermal Experience Index (TEI), by pomóc klientowi wybrać najwłaściwszy pod względem termiki produkt. W zależności od tego, czy potrzebujesz lekkiej kurtki do aktywnego wypoczynku czy parki w najzimniejsze regiony kuli ziemskiej, ten pięciostopniowy system ma pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas ma inną termikę i jeśli jesteśmy mało odporni na zimno, musimy to wziąć pod uwagę. Stosując powyższe rekomendacje dotyczące temperatury należy kierować się tym, w jakich warunkach będziemy przebywać, poziom nawilżenia naszego organizmu, ilość snu i poziom aktywności.

 


Źródło: www.ceneria.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com