facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-10-28
 

Brooke Raboutou: "Dziedzictwo" - część I

Kilka dni temu firma Petzl wypuściła pierwszy odcinek dokumentu o bardzo utalentowanej Brooke Raboutou, córce równie zdolnych Didiera Raboutou i Robyn Erbesfield - wielokrotnych mistrzów świata oraz zwycięzców licznych zawodów w latach 80 i 90. Nie dziwi więc tytuł filmu, którym jest ”Dziedzictwo”, pozostawione w środowisku wspinaczkowym przez rodziców osiemnastolatki.

 

Brooke - podobnie jak jej starszy brat Shawn  - kontynuuje rodzinną tradycję. Już w wieku 11 lat dała o sobie znać całemu światu prowadząc drogę Welcome to Tijuana 8c, Została wtedy najmłodszą osobą której udało się pokonać linię o takiej trudności. Brooke ma również w swoim scorecardzie godny pozazdroszczenia boulder Fragile Steps 8B.

 

Dwuczęściowy dokument przybliża nam historię młodej zawodniczki od jej wychowania we wspinaczkowej rodzinie do Mistrzostw Świata w Hachiōji w Japonii, gdzie Amerykance udało się uzyskać kwalifikację na przyszłoroczną Olimpiadę w Tokio. Brooke jest jak na razie jedyną reprezentantką USA, która będzie rywalizować na Igrzyskach z dziewiętnastoma innymi kobietami we wspinaczkowym trójboju, w tym z naszą rodaczką - Aleksandrą Mirosław. 

 

Czekając na kontynuację filmu zachęcamy do obejrzenia jego pierwszej części.

Źródło: Petzl Sport

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-10-09
FOTO-VIDEO
 

Stefano Ghisolfi - "Nowy początek"

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
Goryonline
 
2020-08-28
FOTO-VIDEO
 

Ruszyła pierwsza w Polsce platforma VOD z filmami górskimi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-07-08
FOTO-VIDEO
 

Anak Verhoeven filmowo na "Joe Mama" 9a+

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com