facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-08
 

Boliwia – Od tropiku po pustynie i śniegi

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich na kolejne spotkanie z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Naszym gościem i prelegentem będzie Łukasz Kurbiel, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
"Chcę Państwa zabrać do kraju zwanego Tybetem Ameryki Południowej. Spędziłem tam 5 niesamowitych tygodni, podczas których podróżowałem, uczyłem dzieci angielskiego oraz miałem możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda życie i praca na misji katolickiej. 
Będzie to relacja z różnych miejsc - z tropików, gdzie odwiedzimy wioski indiańskie, popłyniemy łodzią po dopływie Amazonki, poznamy misia- niestrudzonego podróżnika na czterech łapakach, zobaczymy co się dzieje, gdy nad tropiki przyjdzie El Sur, dowiemy się za co w dżungli można być posądzonym o przemyt broni oraz dlaczego uważam mojego wujka – misjonarza za „MacGyvera”.
 
Po czym przeniesiemy się w całkowicie odmienne klimaty – przelecimy obok ośnieżonych 6 tysięcznych szczytów, opowiem jak smakują liście koki, wejdziemy z dynamitem do kopalni z XVI wieku, zobaczymy dlaczego Altiplano i Salar de Uyuni są tak zachwycające oraz przemierzymy konno krajobrazy rodem z dzikiego zachodu. Za sprawą tych i innych miejsc będę chciał pokazać, dlaczego wciąż tęsknię za krajem, z którego wyjechałem ponad 2 miesiące temu. 
 

„Lato, jesień, zima wiosna - Do Boliwii droga prosta!” śpiewa Stare Dobre Małżeństwo. Aby zobaczyć jak wygląda i poczuć klimat tego kraju, wystarczy przyjść we wtorek na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Serdecznie zapraszam! "


 
Łukasz Kurbiel – w Ameryce Południowej spędził 2,5 miesiąca odwiedzając 6 krajów, a już we wtorek zabierze nas do Boliwii, kraju położonego w sercu kontynentu, która jest najpiękniejszym i najbardziej urozmaiconym krajem na świecie jaki do tej pory widział.
 
 
Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00, we wtorek 8.11.2011, w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com