facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-09-27
 

Big Wall w Sokołach - edycja trzecia

Zapraszamy na trzecią edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 1 października 2011r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry.
Zawody - tak jak i w poprzednich edycjach - rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa.

Impreza organizowana jest przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”. Zawody wliczane są do Pucharu „Naszych Skał”.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród i oczywiście spotkanie przy ognisku.

Reguły rywalizacji
1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.
2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.
3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF).
4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.
5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.
6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych całych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).
7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.
8. Mimo że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją.

Kategorie
W zasadniczej Kategorii „Open” będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), przewidujemy też wyróżnienia w dodatkowych kategoriach:
- najlepszy zespół kobiecy
- najlepszy zespół w kategorii „masters”
- najlepszy zespół z Wrocławskiego KW
Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Zasady punktacji

1. 1 metr drogi = 1 punkt
2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji według poniższych zasad:


3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów.
4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów.

Opłata wpisowa wynosi 30 zł, z czego około połowa zasili konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Uczestnicy zawodów w ramach tej opłaty mają zapewniony nocleg na Taborze oraz ciepły posiłek po ukończeniu wspinaczki.

Dojazd do Taboru pod Krzywą możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną (uwaga na dziury!). Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP), lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 20 -minutowy, w drugim 50 - minutowy spacer na Tabor.

Na miejscu możliwe są noclegi w domku lub w namiocie (ciepły prysznic, dostęp do kuchenek gazowych).

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki „Granit”)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com