facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-21
 

Bhutan Wschodni, czyli dalekie rubieże Kraju Grzmiącego Smoka

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie z Markiem Kalmusem, wielokrotnym prelegentem podczas wtorkowych slajdowisk z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.
Bhutan Wschodni to znacznie mniej znana przez turystów cześć Królestwa Grzmiącego Smoka. Bujna przyroda, piękne krajobrazy zielonych Himalajów, stare klasztory i zamki oraz żywe miejsca pielgrzymkowe, tradycyjne rzemiosło - to atuty tej części kraju. Ponadto życzliwi i uśmiechnięci ludzie, oraz niezwykła historie o średniowiecznych wiszących mostach łańcuchowych budowanych przez oświeconego jogina oraz śladach bóstw wodnych odciśniętych w skałach.
 
Marek Kalmus - podróżuje po Azji od ponad 30 lat - w czasie 35 podróży spędził tam łącznie ponad 4 lata. Tybetolog i badacz kultur himalajskich, a niezależnie od tego geolog, filozof i dr religioznawstwa, trener międzykulturowy (choć to tylko kolejne etykietki :-)). Wykłada na studiach Dalekiego Wschodu UJ. Od ponad 20 lat organizuje kursy medycyny chińskiej. Organizuje autorskie wyjazdy w Himalaje, do Indii, Nepalu, Tybetu i Bhutanu. Autor m.in. takich książek jak: "Tybet. Legenda i rzeczywistość", "Tybet. Wyprawy marzeń", "Chiny, kuchnia... tajemnice medycyny".

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 22.11.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
 
 
Zapraszamy wszystkich serdecznie.
Wstęp wolny.
TKN Wagabunda

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com