facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-09-13
 

„Bezkolor” - wystawa fotografii Macieja Duczyńskiego

„Bezkolor” - to nowa wystawa Macieja Duczyńskiego. Cykl niezwykłych fotografii powstał podczas licznych podróży po Polsce, Norwegii, Islandii czy Holandii.
Ich charakterystyczną cechą jest techniczne dopracowanie i perfekcyjna kompozycja. Tak sam autor mówi o nich:

W fotografii nie interesuje mnie tylko pokazywanie krajobrazu, zwykłe rejestrowanie rzeczywistości, ale jej kreacja, kreacja pewnej sceny, którą widzę. Tym razem świadomie zrezygnowałem z wielkiego waloru zdjęć pejzażowych, jakim jest kolor. Ograniczenie do czerni i bieli nadaje fantastycznym widokom rys ascezy, pozwala się skupić na perspektywie, grze światła, kompozycji, oddać się nastrojowi. W fotografii preferuję zimne piękno pejzaży północnej Europy, grę skały i wody, surowość i niedostępność gór.


Wystawa czynna od 9 września do 5 października 2011 r.

Gdzie: Galeria Drugiego Planu, Dom Kultury Chwałowice, Rybnik ul. 1 Maja 91B


Maciej Duczyński - fotograf i podróżnik, pasjonat fotografii pejzażowej. W jego fotografiach można odnaleźć nawiązania do takich mistrzów jak Anselm Adams i innych. W pogoni za pejzażami odwiedził już wiele zakątków świata. Należy do grona młodych i najbardziej wartościowych fotografów w Polsce. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic, Wandelust Travel Photo of The Year 2009, Emirates Photography Exhibition 2009, Digital Camera Photographer of the Year 2009 i wielu innych. Nie poprzestaje jedynie na fotografii, poszukuje i doskonali nowe techniki obrazu, jak HDR, w którym od lat się specjalizuje. Autor kilkunastu artykułów w polskiej i zagranicznej prasie fotograficznej, głównie o fotografii pejzażowej, HDR i panoramach. Jego zdjęcia można oglądać na wielu wystawach i wernisażach w Polsce i zagranicą. Juror konkursów FIAPA. Specjalista technik HDR. Członek Stowarzyszenia POZYTYW www.pozytyw.slask.pl .
Strona autorska:
www.lonelywolf.pl


Źródło:
www.dkchwalowice.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com